X

Cardano (ADA) Ekibi Sessizliğini Bozdu – Yeni Ortaklık Açıklandı

Cardano ekibi yeni girişimlerini duyurdu.
08:17
30 Nisan 2021

Cardano (ADA), yılın başında sergilediği performansından çok ama çok uzakta kaldı. Kısa sürede %800’e varan yükseliş elde ederek 1,5 dolar seviyesine ulaşan ADA’nın, aktif olarak kullanılan bir ürünü olmamasından dolayı hızlı bir şekilde 1,2 dolara düşmesi ve yükselişin bununla sınırlı kalması oldukça normal bir durum.

Cardano Ekibinden Yeni Ortaklık

Cardano ekibi ise bu durumu ortadan kaldırmak için yeni girişimlere başladı ve yeni ortaklıklar kurulmakta. Cardano geliştiricisi ve projenin arkasındaki ana şirket olan IOHK, 29 Nisan tarihinde yaptığı duyuruda da buna yönelik adım atmış oldu. IOHK, blockchain sağlayıcısı World Mobile ile beraber büyük bir ortaklığa imza attı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ortaklık kapsamında iki şirket özellikle Tanzanya içerisinde yeni bir mobil ağ kuracak. Popülasyonun büyük bir çoğunluğu stabil internet bağlantısına sahip olmayan Tanzanya’daki hedef ise 100.000 insana 5G bağlantısı sunabilmek olacak. Bu durum normal telekom şirketleri için pek kazançlı olmasa da World Mobile direkt olarak ortak ekonomi sistemi ile bunu gerçekleştirecek. Farklı işletmeler ağa katılmak ve hizmet vermek için aynı blockchain üzerinde olduğu gibi ağ düğümü kullanabilecek ve WMT token olarak ödül alacak.

Cardano, ADA İçin Afrika’ya Odaklanıyor

IOHK ekibi ise bu bağlamda blockchain tabanlı kimlik çözümünü entegre ederek Atala PRISM merkezsiz kimlik çözüm platformunu kullanacak. IOHK kısa süre önce Afrika’ya yönelik çok önemli adımlar atmıştı. Yaklaşık beş milyon öğrencinin blockchain tabanlı kimlik sistemine kayıt olduğu ve notlarını direkt olarak blockchain üzerinden yeni sistem ile takip edebileceği de belirtilmekte.

Cardano bunun yanı sıra SingularityNet ile de ortaklık imzaladı. İlgili şirket, insansı yapay zeka tabanlı robot Sophia’nın geliştiricisi olarak bilinmekte ve IOHK ile Etiyopya merkezli bir ortaklık kurdu. İkili bundan sonra yapay zeka ve robotik alanlarında çalışmalar yürütecek. IOHK, Afrika’yı ana pazarı haline getirdi ve ortaklıklar ile ADA’ya buradan değer katmayı hedefliyor.

ADA, Altcoin Rallisini Bekliyor

ADA fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,34 dolardan işlem görmekte ve son 7 günde %16 yükseliş elde ederek Bitcoin’in bile performansını geride bıraktı. ADA fiyatının ise beklenen yeni altcoin rallisi ile hareketlenmesi muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar