X


Cardano Alonzo Hard Fork’unda Sorun Çıkabilir Mi? ADA Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Uzun zamandır beklenen Alonzo hard fork’unda herhangi bir sorun çıkarsa ADA fiyatı bir miktar düşüş yaşayabilir.
12:10
6 Eylül 2021

Son zamanlarda Cardano (ADA) gerek fiyat performansı ile gerekse de Alonzo hard fork’u ile adından sıkça söz ettiriyor. Ancak Alonzo hard fork’u ile ilgili bazı sorunların olduğunun iddia edilmesi bazı eleştirilerin yapılmasına sebep oluyor.

Test Ağındaki Eşzamanlılık Sorunu

Cardano ekibi Eylül ayının başlarında akıllı sözleşme işlevinin artık Alonzo Testnet’te mevcut olduğunu duyurdu. Akıllı sözleşmelerin devreye alınmasının ardından, Alonzo ana ağ yükseltmesinin 12 Eylül’de uygulanması planlanıyor.

Bununla birlikte Ethereum savunucusu Anthony Sassano‘nun 4 Eylül’de paylaştığı bir tweet dizisine göre, Cardano tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX), Minswap’ta bulunan bir eşzamanlılık sorunu ortaya çıktı. Sassano konuya ilgili bazı bazı ekran görüntüleri de paylaştı. Buna ek olarak DEX’in 4 Eylül’de Cardano test ağında başlatılan ilk Dapp olduğu biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sassano tarafından yayınlanan ekran görüntülerinden birine göre, bir kullanıcı token’ları takas etmeye çalışırken bir işlem hatasıyla karşılaştı. Topluluğun bazı üyeleri, Minswap’ın blok başına yalnızca bir işlem gerçekleştirdiğinden ve onu verimsiz hale getirdiğinden endişeliydi.

Ancak yapılan açıklamalara göre ekip ciddi bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor ve hard fork ile ilgili herhangi bir sorun çıkmaması bekleniyor.

ADA Fiyatı Etkilenir Mi?

Bu noktada Alonzo hard fork’unun sekteye uğraması halinde ADA fiyatının bir miktar etkilenebileceği düşünülüyor. Cardano fiyatının artışının arkasındaki ana etken hard fork olduğu için bu konuda yaşanabilecek bir aksaklık fiyatı etkileyebilir.

ADA fiyatı yaşadığı son artış ile yeni bir rekora da imza atmış ve piyasa hacmi bakımından en büyük 3. kripto para konumuna yükselmişti. ADA yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,90 dolardan işlem görüyor ve 3.10 dolarlık rekoruna oldukça yakın bulunuyor.

Eğer hard fork ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmazsa analistler ADA’nın yakın zamanda yeni rekorlar kırabileceğini dile getiriyor. Bu noktada beklentilerin ilk olarak 4 dolar ve ardından 5 dolar yönünde olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar