Cardano (ADA)’dan Tarihi Adım! ADA Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

Cardano istikrarlı büyümesini devam ettiriyor. Peki son gelişme ne?
20:00
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Akıllı sözleşmelere uyumluluk konusunda Alonzo ile harika bir adım atan Cardano bugün müjdeyi verdi. Hoskinson tarafından verilen müjde ekosistemin daha da genişlemesini ve özellikle merkeziyetsiz finans alanında daha ciddi kabul görmesini sağlayabilir. Cardano yavaş ancak emin adımlarla ilerliyor.

Cardano (ADA)’dan Tarihi Adım!

Cardano ekosisteminde DeFi inşası için kurulan AdaSwap, ilk algoritmik stablecoin olan Djed ile ortak oldu. COTI Network’ün algoritmik olarak desteklenen sabit parası Djed ile deneyler yapacak olan AdaSwap, DEX protokolü Djed‘i araştırıyor. Cardano’da merkezi olmayan finans protokolleri (DeFis) için bir ekosistem olan AdaSwap ekibi, COTI Ağı tarafından Cardano tabanlı bir algoritmik stablecoin olan Djed’in olanaklarını keşfetmeye başladı.

Her şeyden önce, AdaSwap ekibi, AdaSwap DEX’inde Djed listeleme olasılıklarını araştıracak. Bu entegrasyon, AdaSwap kullanıcılarının yatırım deneyimini önemli ölçüde yükseltecek ve yatırım stratejilerini daha esnek ve dengeli hale getirecek.

15 Temmuz 2021’de Djed stablecoin konsepti, Cardano’nun (ADA) mucidi IOHK CEO’su Charles Hoskinson tarafından açıklanmıştı. Stablecoin, özerk bir banka olarak hizmet etmek üzere tasarlanmıştır: sofistike algoritmalara göre basılan ve yakılan tokenlerle desteklenir. USDT ve USDC’den farklı olarak, sabitlenmesi merkezi varlık tarafından değil protokol tarafından garanti edilir.

Cardano Ekosistemi Büyüyor

AdaSwap CEO’su Lennon Qualmann, bu iş birliğinin COTI Network ve Cardano tabanlı protokollerin tüm ekosistemi için çok önemli bir kilometre taşı olduğunu vurguluyor.

“Bende Cardano topluluğunun bir parçasıyım. COTI’nin Cardano ekosistemine güçlü katılımını görmeyi seviyorum. Cardano ekosistemi büyük bir potansiyele sahip ve COTI bunu net biçimde gösteriyor”.

COTI, Djed’i TrustChain adlı yeni yapay zeka destekli akıllı sözleşmelere dayalı mekanizması aracılığıyla çalıştırır. Bu iş birliğinin bir sonraki adımı olarak, Djed’in entegrasyonundan sonra AdaSwap tarafından teşvikli bir program başlatılacak. Tüm AdaSwap müşterileri, tüm Djed çiftlerinde likidite sağlamak için ödül almaya hak kazanacak.

Hoskinson çoğu zaman Cardano projesi yavaş ilerlediği için eleştirilere maruz kalıyor. Ancak birkaç ay içinde Cardano birçok ilki başardı. Eğer ekosistemin istikrarlı büyümesi devam ederse orta ve uzun vadede ADA fiyatı da potansiyel olarak artış gösterebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar