Cardano (ADA) Son Gelişmeler! ADA Geleceği!

Yine mi? Evet yine, Cardano ekibi hayal kırıklığına uğrattı. Peki fiyatın yönü nereye? Detaylar haberimizde.
13:05
30 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

PoS konsensüs mekanizmasına sahip en büyük akıllı sözleşme platformu olan Cardano (ADA) yeniden hayal kırıklığı yaşattı. Ethereum henüz birleşmeyi tamamlamadığı için Cardano alanında en büyük olmayı devam ettiriyor. Uzun süredir beklenen Vasil hard fork yeniden ertelendi. Peki büyük ağ güncellemesi ne zaman yapılacak? ADA fiyatı yükselecek mi?

Cardano Vasil Hard Fork Tarihi

Normal şartlarda 29 Temmuz tarihinde hard forkun yapılması gerekiyordu. Hoskinson tarafından açıklanan tarih yeniden ertelendi. Cardano’nun geliştirilmesinden sorumlu olan kuruluş IOG’un Teknik Müdürü Kevin Hammond büyük güncellemenin bir kez daha erteleneceğini söyledi.

“Vasil hard forkun gerçekleşmesi için birkaç haftaya daha ihtiyacımız var. Bu son derece kritik bir süreç ve tüm kullanıcıların/tarafların buna hazır olması gerekiyor”.

Test ağında yaşanan bazı sorunlardan dolayı ertelenen hard fork yatırımcılar büyük hayal kırıklığına sebep oldu. Mayıs ve haziran ayındaki çöküşleri Vasil beklentisi sebebiyle en az zararla atlatan Cardano 0,5 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Vasil hard forkun getireceği yenilikler ve daha fazlasıyla ilgili kapsamlı detay bilgiye CoinTürk arama bölümünden ulaşabilirsiniz.

Cardano (ADA) Grafik Yorum

Cardano’nun 0,66 dolar seviyesinden düşüşü, altcoini ontrol noktasına (POC, kırmızı) doğru çekti. EMA şeritleri yakın zamana kadar satın alma çabalarını kısıtladı. Düşen bir kanal şekillenirken, satıcılar önümüzdeki seanslarda devam eden ralliyi durdurmaya hevesli olacaklar. Ancak %38,2 Fibonacci seviyesinin kırılmasıyla alıcılar, formasyonun tersine dönme eğilimlerine teslim olmadan önce daha fazlasını isteyebilirler.

Yazı hazırlandığı sırada ADA fiyatı 0,52 dolarda bulunuyordu. Önümüzdeki günlerde ADA fiyatında yüksek volatilite görebiliriz. Fiyat EMA şeritlerinin altında gezinmeye devam ederken, altcoin için uzun vadeli görünüm, 55 EMA’nın basın zamanı ihlaline kadar satıcıların lehine oldu. Altcoin şimdilik durgunluk bölgesinde uzaklaştı.

Cardano (ADA) fiyatı %38,2 Fibonacci seviyesini aşmasıyla birlikte, boğalar yukarı kanalın üst trend çizgisine doğru bir kapanış görebilir. Bu durumda, potansiyel hedefler 0,57 dolar bölgesinde olacaktır. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kapanış, ADA’yı daha ileriye taşıyacak. Yatırımcılar artık Vasil hard forkunun yeniden ertelenmeyi umuduyla satışlardan kaçınabilir. Birçok yatırımcı aylardır hard fork beklentisiyle alım yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar