reklamı kapat

Bütün Sektör Bu Kripto Parayı İzliyor: Değeri 38.000 Dolara Çıktı

DeFi sektörünün en tanınan uygulamalarından olan YFI, yeni bir rekor kırdı.
17:02
30 Ağustos 2020

Merkezsiz finans protokolü Yearn.Finance’in kripto parası olan YFI, kesinlikle bütün sektöre kendini izletmeyi başardı. İlk olarak 0 dolar seviyesinden 10.000 dolara kadar çıkarak adından söz ettiren YFI, bugün itibariyle ise başarılması zor bir rekora imza attı ve Bitcoin’in birim fiyatının neredeyse dört katına çıkmayı başardı.

Lider kripto para birimi Bitcoin 11.500 dolardan işlem görürken YFI’nin güne 20.000 dolardan başladığı ve 38.682 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdığı görülüyor. Peki böylesine hızlı bir yükseliş elde eden Yearn.Finance’in özelliği tam olarak ne? Yearn.Finance aslında birçok DeFi protokolünü tek bir internet sitesinde ve platformda bir araya getiriyor.

YFI’nin Diğer Kripto Paralardan Farkı Ne?

Buna ek olarak kullanıcılara “vault” isminde bir hizmet sunan YFI, birçok kullanıcının beraber kazanç elde edebilmesini sağlıyor. Yield Farming olarak bilinen para kazanma yönteminin de temellerini atmasıyla tanınan YFI, kesinlikle sektörün en çok gelecek vaat eden projelerinden birisi olarak biliniyor.

Kullanıcılar sahip oldukları kripto paraları teminat olarak çekip, bunun karşılığında çeşitli kripto para kredileri çekebiliyorlar. Çektikleri kripto para kredilerini farklı protokollerin kendi coin’lerini kazmak için kullanan yatırımcılar bu sayede aslında hiçbir şey kaybetmeden devamlı olarak kazanmakta.

Tabii ki bu sistemin de likidasyon gibi riskleri olsa da YFI’nin 38.000 dolara kadar çıkması kullanıcıların şu an için tamamen “kazanç modunda” olduğunu gösteriyor. Kripto para sektörü şu an için YFI’nin yükselişini konuşsa da her yükselişin bir düşüşe sahip olduğu da unutulmamalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.