X

Bütün Piyasa Düşerken, Polygon %176 Yükseldi: MATIC Neden Yükseliyor?

MATIC, rekor tazeledi.
21:13
18 Mayıs 2021

Önceki adıyla MATIC, yeni adıyla ise Polygon olarak bilinen kripto para projesi, yaşanan genel düşüşe rağmen yeşil kalmayı sürdürüyor.

MATIC, Yükseliş Rekoru Kırdı

MATIC, son 24 saat içerisinde %47, 7 gün içerisinde ise %176 yükseliş elde ederek böyle bir dönemde elde edilmesi zor bir başarıya ulaştı. MATIC fiyatının 1 yılda elde ettiği artışın ise %11.809 olduğu görülebilmekte. Bugün tüm zamanların rekorunu kıran ve piyasa kan ağlarken bile bunu başarabilen MATIC’in sırrı ise oldukça basit.

Ethereum L2 çözümleri arasında zirveye oynayan MATIC, yüksek talep ve düşen likidite ile yükselişini sürdürüyor. MATIC, kısa süre önce Digitalax, Infura, DFyn Network ve diğer NFT projeleri ile büyük ortaklıklara imza atarak aslında talep patlaması yaşadı. Aktif olarak kullanıma sahip olan ve Ethereum ağındaki yüksek işlem ücreti sorununu L2 ile çözümleyen MATIC, bütün altcoinlerin tam tersine yükselmeye devam etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MATIC Yükselse de Ünlü Araştırmacı Uyardı

Buna rağmen kripto para sektörünün ünlülerinden birisi, MATIC hakkında endişe verici açıklamada bulundu. Ünlü araştırmacı Igor Igamberdiev, MATIC hakkında detaylı bir tweet dizisi yayımladı. Igor, Binance Smart Chain ağındakine benzer sorunların MATIC’i de bulacağını düşünüyor. BSC ağında çok daha fazla sayıda işlem yapıldığını ancak bunların düşen işlem ücretleri nedeniyle yoğunluk oluşturduğunu ifade eden araştırmacı, sonuç olarak da birçok başarısız işlemin ortaya çıktığını belirtti.

Igor, BSC ağındaki başarısız işlemlerin ağdaki toplam gas kullanımının %70’ine ulaştığını ve tehlike saçtığını ifade etti. Ünlü araştırmacıya göre L2 çözümleri için de benzer bir durum yaşanabilir ve Polygon da aynı BSC gibi her geçen gün daha kötü bir ağ tecrübesi sunabilir.

Yine de şu an 2,30 dolar seviyesine kadar ulaşarak rekor kıran MATIC yatırımcıları için her şey yolunda ve henüz kötü durum ile karşılaşılmış sayılmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Fatih
    4 hafta önce

    Matic $10 dollar yolculuğunda beyler gerisi hikaye..Treni kaçırmayın..

    2