reklamı kapat

Bu Gösterge XRP’yi 14 Dolara Çıkarabilir

Elde edilen son veriler XRP fiyatının 14 dolara kadar yükselebileceğini ortaya koydu. 
09:37
27 Haziran 2020

Blockchain’in en güzel ve faydalı yanlarından biri de işlemleri şeffaf bir şekilde göstermesi olarak nitelendirilebilir. Bu şekilde elde edilen son veriler, Ripple (XRP) balinalarının, küçük yatırımcıların sattığı XRP’leri aldığını gösteriyor. Geçtiğimiz zamanlarda Ripple balinalarının birikiminin ardından büyük bir fiyat hareketi yaşanmıştı. Bu verilerle birlikte tarihin tekerrür edip etmeyeceği büyük bir merak konusu oldu.

Ripple Cüzdan Verileri

XRP, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi bir dağıtık defter olan Ripple protokolünün yerel kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Blockchain dağıtık defter teknolojisinin güzelliği, sağladığı şeffaflık olarak nitelendiriliyor. Herkes bu bilgilere istediği zaman çeşitli keşif araçlarını kullanarak erişebiliyor. Mevcut Blockchain verileri, kaç işlemin ne zaman ve ne miktarda yapıldığını içeriyor. Ayrıca cüzdan adresiyle birlikte cüzdanda ne kadar kripto depolandığına dair ayrıntıları da içeriyor.

XRP işlemleri de aynı şekilde hareket ediyor ve bu ayrıntılı bilgilerin tümü Ripple ağı üzerinden görülebiliyor. Dolayısıyla son elde edilen veriler, XRP balina cüzdanlarında ve küçük kripto yatırımcılarında bir farklılık oluştuğunu gösteriyor. Bu da çeşitli fiyat tahminleri sunuyor.

XRP Balinaları

Blockchain verilerine göre, 175.000 ile 775.000 arasında XRP bulunan adreslerin neredeyse tümü hızlı bir şekilde birikim yapıyor. Bununla birlikte sadece 3.000 ile 15.000 XRP içeren küçük cüzdanlar ya satış yapıyor ya da XRP’lerini saklıyor.

Öte yandan balinalar olarak tanımlanan cüzdanların sayısı ağın %0.1 ile %0.5 gibi bir aralığını temsil ederken, küçük yatırımcılar %4 ile %10 gibi çok daha büyük bir kısmı temsil ediyor. Ancak ağda yapılan satışların çoğunluğu balinalar tarafından alınıyor gibi görünüyor.

Bu veriler değerlendirildiğinde, geçmişte benzer bir hamle olduğunda XRP fiyatının büyük bir sıçrama yaptığı görülmüştü. Eğer tarih tekerrür ederse analistlere göre piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan XRP’nin fiyatı 14 dolara kadar çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.