X


Bu Altcoin’de Yeni Bir Ralli Uzak Değil! İşte Nedeni

Kripto para piyasası yeniden yeşil yakmaya başlamışken bu altcoin yakın zamanda yeni bir ralli başlatabilir. İşte ralli beklentisinin arkasındaki neden.
12:30
5 Mayıs 2022
Bu Altcoin'de Yeni Bir Ralli Uzak Değil! İşte Nedeni
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin ve altcoin‘ler uzun bir süre fiyat düşüşleri yaşadıktan sonra yeniden yukarı yönlü harekete geçtiler. Ancak yatırımcıların bu noktada kontrol etmeleri gereken bir şey var.

Yatırımcılar, bu varlıkların borsalara gidip gitmediğini veya borsalardan taşınıp taşınmadığını kontrol etmeyi unutmamalı. Özellikle, burada izlenmesi gereken bir varlık olarak, piyasa değerine bakımından 26. en büyük kripto para olan FTX Token [FTT] yatırımcıları karşılıyor.

FTX Token (FTT) Yeni Bir Ralli Başlatabilir

Önde gelen dijital varlık yöneticisi CoinShares‘in Dijital Varlık Fonu Akışları haftalık raporunda, FTT’nin durumu hakkında paylaşılacak bazı şaşırtıcı haberler vardı.

Öyle ki CoinShares’in raporunda şunlar kaydedildi:

Hızlı büyüyen FTX kripto borsası için hizmet token’ı olan FTX Token, geçtiğimiz hafta toplam 38 milyon ABD dolarına ulaşan girişlerle negatif trendi aştı. FTT, izlediğimiz tüm kripto varlıklarının en büyük girişe sahip olanı olarak şu anda bizi karşılıyor.

Gerçekten de, borsalardaki FTT arzı yaklaşık 7 Nisan’dan itibaren yükselmeye başladığından durum buydu. İçeriğin kaleme alındığı ana kadar bu oranlar biraz düşmüş olsa da, borsalarda FTT arzı, piyasa çöküşünün gerçekleştiği Aralık 2021’de görülen seviyelere yakındı. Açıkçası, şu anda token üzerinde çok fazla satış baskısı var gibi görünüyor.

Ama bu hareketlerin arkasında tam olarak kim var? Verileri incelerken, FTX Token balinalarının aktif olduğunu ve 1 milyon doları aşan işlemlerde gözle görülür bir artış olduğunu görebiliriz. Aslında 2 Mayıs’ta bu tür 18 işlem kaydedildi ve bu artıştan kısa bir süre sonra, FTT’nin fiyatı tekrar toparlanmadan önce düşüş kaydetti.

Veriler Ne Gösteriyor?

Tüm bunlar boğalar için hala umut olduğunu gösteriyor. Öyle ki TradingView’in Bollinger Bantları göstergesi, bantlar birbirinden uzaklaşırken mumların alt bandı kırdığını gösterdi.

Bu, yatırımcıların varlığın aşırı satıldığını düşünebilecekleri anlamına gelirken, bazı alımları daha düşük seviyelerde başlatabilir.

Buna ek olarak, Müthiş Osilatör [AO] yazım sırasında yeşil çubukları yanıp sönüyordu ve bu da yükseliş baskısının çok uzak olmadığının bir işareti olarak karşımıza çıkıyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla FTX Token (FTT), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.14 artışla 39.47 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar