X

Bu 4 Altcoin Yatırımcısına Çok Kazandırdı! İşte Haftanın En Çok Yükselen Altcoin’leri

İşte piyasada geçen inişli çıkışlı bir haftanın ardınan yatırımcısına en çok kazandıran 4 kripto para birimi.
11:24
29 Ağustos 2021
Bu 4 Altcoin Yatırımcısına Çok Kazandırdı! İşte Haftanın En Çok Yükselen Altcoin'leri

Bitcoin fiyatının son zamanlarda oldukça inişli çıkışlı performans sergilemesiyle birlikte altcoin’ler de lideri takip etti. Bitcoin’in 50.000 doların altına gerilemesi ile birlikte pek çok altcoin de yönünü aşağıya çevirerek düşmeye başladı. Ancak bu 4 altcoin, piyasadaki düşüşlere rağmen son bir haftada %30’un üzerinde artış yaşayarak haftanın en çok yükselen kripto para birimleri olmayı başardı.

Arweave (AR), Tezos (XTZ), Celo (CELO) ve Revain (REV) bir haftada %30’un üzerinde yükselerek haftanın yıldızları oldu. Aşağıdaki grafikte yükseliş oranlarını görüyorsunuz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Arweave (AR)

Verilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan depolama ağı Arweave‘ın yerel kripto para birimi AR, son bir haftada %60’ın üzerinde yükselerek haftanın en çok artan kripto para birimi oldu.

Hafta içerisinde 23.79 dolara kadar gerileyen kripto para birimi 47.80 dolara kadar ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Arweave (AR), içeriğin hazırlandığı sırada 46,94 dolar bandında işlem görmeye devam ederken toplam piyasa değeri 1,554,735,104 dolara ulaştı.

Tezos (XTZ)

Son dönemde sergilediği performansla adından sıkça söz ettiren Tezos (XTZ), haftanın en çok yükselen ikinci kripto para birimi oldu. Merkezi olmayan uygulamaları (DApps) ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir platform olan Tezos’un yerel kripto para birimi XTZ, hafta içerisinde 5.94 dolara ulaşarak son 3 ayın rekorunu kırdı.

Bir haftada %50 artarak oldukça iyi bir performans sergileyen Tezos, 1 Ocak 2021’den bu yana %200’e yakın bir artış yaşadı.

Tezos (XTZ), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %12’lik bir artışla 5.75 dolardan alıcı bulurken toplam piyasa değeri ise 4,953,176,507 dolara ulaşmış durumda.

Celo (CELO)

Celo, akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para biriminin benimsenmesini artırmaya odaklanan bir blok zinciri ekosistemidir. Celo’nun yerel kripto para birimi Celo (CELO) ise, işlem ücretleri, yönetim katılımı ve ilgili faaliyetler için kullanılan bir proof-of-stake (PoS) token’ıdır.

CELO, hafta içerisinde %35,92 artış yaşayarak haftanın en çok yükselen kripto para birimleri listesinde 3. sıradan girdi. 22 Ağustos’ta 3,20 dolardan işlem gören Celo (CELO), hafta içerisinde 2,91 dolar bandına kadar geriledi.

25 Ağustos’ta 5 dolara ulaşarak son 3 ayın zirvesine yükselen altcoin’de şu anda bir düşüş hakim. Ancak bu düşüşe rağmen haftanın en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor.

CELO içeriğin hazırlandığı sırada son 24 saatte % 8.41’lik bir düşüşle 4.32 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Toplam piyasa değeri ise 1,218,099,345 dolara ulaşmış durumda.

Revain (REV)

Blockchain teknolojisi tabanlı ilk “güvenilir” değerlendirme platformu olan Revain‘in yerel para birimi de haftanın parlayan yıldızı oldu. 1 haftada %30,50 yükselerek adından sıkça söz ettiren kripto para birimi hafta içerisinde 0.01027 dolar seviyesinden 0.0136 dolar seviyesine kadar yükselerek oldukça iyi bir performans sergiledi.

REV‘in 1 aylık fiyat hareketlerine bakıldığında son bir ayda %160’ın üzerinde artığı da söylemekte fayda var.

Revain (REV), 1,274,221,963 dolarlık piyasa hacmi ile içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.04’lük düşüşle 0.015 dolar bandında alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar