X


BTC, ETH, XRP, BNB ve ADA Teknik Analizi! Güncel Durum ve Fiyat Beklentileri

Kripto para piyasası düşmeye devam ederken Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ne?
18:53
21 Eylül 2021
BTC, ETH, XRP, BNB ve ADA Teknik Analizi! Güncel Durum ve Fiyat Beklentileri

Çin’deki Evergrande krizinin ardından kripto para birimleri düşmeye devam ediyor. Boğalar kontrolü ele almaya çalışsa da ilk 10 kripto para biriminin tamamı kırmızı bölgede kalmış görünüyor. İşte kripto para piyasasında son durum.

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz gün düşüş baskısı yoğunlaşmasıyla birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 42.447 dolar seviyesine kadar geriledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Parite günün geri kalanında bu seviyenin üzerinde hareket etti. Ancak günün erken saatlerinde yükseliş momentumu bu desteği kırdı ve BTC fiyatı 40.190 dolar civarında son bir ayın en düşük seviyesini belirledi.

Öte yandan alıcılar fiyatı sabah saatlerinde yeniden 42.447 dolar seviyesinin üzerine çıkardı, ancak paritenin bu seviyenin üzerinde kalıp kalamayacağı henüz belli değil. Günlük zaman dilimindeki Stoch RSI gösterge çizgileri aşırı satım bölgesine girdi, ancak toparlanma sinyali henüz oluşmadı.

Ek olarak ayılar satışa devam ederlerse, 40.000 dolarlık psikolojik destekte bir kırılma meydana gelebilir ve fiyat daha fazla düşüş yaşayabilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC) 42.600 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum (ETH)

Dün düşüş dalgası 3.000 dolarlık psikolojik seviyeyi kırdı ve bu gece Ethereum (ETH) fiyatı 2.800 dolarlık desteği test etti.

Ancak sabah saatlerinde Ethereum yeniden 3.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Satıcılar 2.800 dolarlık desteği kırarsa, Ethereum yeni bir düşüş dalgasıyla karşı karşıya kalabilir ve 2.620 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Popüler altcoin içeriğin hazırlandığı sırada CMC verilerine göre son 24 saatte %2’lik bir düşüşle 3.010 dolar bandında işlem görüyor.

Ripple (XRP)

XRP fiyatı dün öğleden sonra 0,90 ABD doları desteğini kırdı ve Eylül ayı için en düşük seviyeyi 0,875 dolar olarak belirledi.

Ek olarak Ripple fiyatı 0,90 dolarlık desteğin üzerinde mücadelesini sürdürüyor. Alıcılar mücadelesini sürdürmeye devam edebilir, ancak XRP fiyatının 1 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkması şu an için zor görünüyor.

Ayrıca gün satış baskısının artmasıyla birlikte parite 0,80 dolarlık desteğe düşmeye devam edebilir.

XRP içeriğin hazırlandığı sırada 0.92 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Binance Coin (BNB)

Binance borsasının para birimi Binance Coin (BNB) ise gün içerisinde 344 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı.

Binance Coin (BNB) ardından 342 dolarlık destekten yönünü yukarı çevirdi ve şimdi bu seviyenin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Boğalar bu bölgede başarılı olursa, BNB’nin hafta sonuna kadar 400 dolar seviyesinin üzerine yükselebilir. Popüler kripto para birimi BNB, içeriğin kaleme alındığı sırada 368 dolar bandında hareket ediyor.

Cardano (ADA)

Son olarak Cardano’ya baktığımızda ADA teknik açıdan Binance Coin’e (BNB) benzer şekilde işlem görüyor.

Cardano (ADA), orta vadeli senaryoda durumu ne boğaların ne de ayıların kontrol ettiği geniş bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Şu anda, altcoin 1.90 dolar desteğe yakın bir yerde bulunuyor .

Dolayısıyla bu seviyenin kırılması Cardano (ADA) da keskin bir düşüşe neden olabilir ve ADA fiyatı 1.324 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

ADA, içeriğin hazırlandığı sırada 2.12 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar