X


DeFi Alanındaki Saldırıların Son Kurbanı Avalanche Tabanlı VEE Finance Oldu

Elde edilen bilgilere göre kötü niyetli kişiler bu sefer de Avalanche tabanlı DeFi platformu VEE Finance’i hedef aldı. 
12:15
21 Eylül 2021

Avalanche tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Vee Finance, DeFi alanında gerçekleşen saldırıların son kurbanı oldu. Saldırı 20 Eylül Pazartesi günü gerçekleşti ve ardından ekip platformundaki tüm hizmetleri duraklattı.

Saldırının Detayları

Vee Finance ekibi bu konuyla ilgili bir soruşturma başlattığını duyurdu. Ayrıca DeFi platformu geçtiğimiz günlerde saldırganın adresinden bahseden bir rapor da yayınladı. DeFi platformu konuyla ilgili olarak, “VEE Finance ekibi, daha fazla kullanıcının varlığının güvenliğini sağlamak için platform sözleşmelerini askıya aldı ve VEE Finance platformu mevduat ve ödünç alma işlevini de durdurdu. VEE ekibi, olayı daha da netleştirmek için aktif olarak çalışıyor ve varlıkları kurtarmak için saldırganla iletişim kurmaya devam edecek.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak ekip, toplamda 8804.7 ETH ve 213.93 BTC’nin tehdit altında olduğunu dile getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vee Finance ve Avalanche

Avalanche tabanlı DeFi kredi platformu, hem geleneksel hem de kripto finans kullanıcılarına hizmet ediyor. Platform, geleneksel ve kripto finans piyasaları arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor. Ayrıca DeFi platformu, kullanıcılara mevduat, kredi ve diğer işlevlerle birlikte uzun ve kısa pozisyonlar gibi birden fazla olanak sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar