reklamı kapat

“BSV Tam Bir Çöp!”

Ethereum kurucusu BSV'yi eleştirdi.
18:00
26 Aralık 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin Bitcoin Cash Satoshi’s Vision (BSV) için “felaket ve tam bir çöp” yorumunu yaptı.

Buterin Twitter’da kripto para yorumcusu ve girişimcisi Tuur Demeester ile birçok kripto para tarafından kullanılan Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) algoritmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. İkili algoritmaların artıları ve eksilerini konuştu.

Ethereum kurucusu PoW’e inanmadığını ifade etti. Ethereum’un da zaman içerisinde PoW algoritmasından PoS algoritmasına geçeceği biliniyor. PoS henüz geliştirme aşamasında olduğu için Ethereum’un 2019 içerisinde karma bir sistem kullanması gündemde.

BSV ölçeklendirme sorunlarını çözebilmek adına blok boyutlarını sürekli artırmayı planlıyor. Ağlar üzerine yaptığı araştırmalarla kripto para dünyasında tanınan akademisyen Emin Gün Sirer BSV geliştiricilerinin ne yaptıklarını bilmediklerini ifade etti. BSV’nin merkezi bir coin olduğunun altını çizen Sirer BSV için madenciliğe dahi gerek olmadığını, Craig’in bilgisayarıyla coin’in yürütülebileceğini dile getirdi.

Buterin’e göre BSV akılsızca ekosisteme zarar veren bir yapı haline geldi. Bir kullanıcı Bitcoin’in “zincir-dışı” ölçeklendirme planlarının da şaka gibi olduğunu ifade etti. Buterin buna katılmadı:

Bitcoin yol haritasında katılmadığım noktalar var ancak Bitcoin’in yapmaya çalıştığı şey havalı bir teknoloji. Diğer yandan BSV ise tam bir çöp.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright BSV’yi eleştirenlere tolerans göstermemesiyle ünlendi ve ateş püskürmeye devam ediyor. Daha önce Wright BCH savunucusu Roger Ver’e “düşmanca” bir e-posta göndermişti.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.