X


ICO’lar Ne Zaman Geri Dönecek?

BitMEX CEO’su Ethereum ve ICO’lar hakkında yorumlarda bulundu..
17:00
26 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

BitMEX CEO’su Arthur Hayes bugün yaptığı açıklamalarda, ICO’ların 18 ay içinde geri döneceğini ve Ethereum’un “hırçın bir şekilde toparlanacağını” dile getirdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri haline gelen BitMEX’in CEO’su Hayes, bugün özel bir röportajda ICO’lar ve Ethereum hakkında konuştu. Hayes, 2018 yılında “öldüğü” söylenilen ICO piyasasının geri döneceğini tahmin ettiğini ifade etti.

Hayes röportaj sırasında, “Ethereum için öncelikli kullanım durumu ICO’lar. Bu piyasa ise şu anda ölü.” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Yeni durumlar ortaya çıktığında Ethereum hırçın bir şekilde toparlanacak. ICO piyasası geri döndüğünde Ethereum 200 dolar sınırını zorlayacak. ICO’ların geri dönüşü ise 12 ile 18 ay arasında gerçekleşecek.

CEO’ya göre, önümüzdeki 12-18 aylık dönem içinde ICO’ların yeniden hayata dönmesinden önce stabil kripto paralar ön planda olacak. Hayes, “Stabil kripto paralar ve menkul kıymet token’ları 2019 yılında yatırımcılar için oldukça cazip hale gelecek.” sözlerini kullandı ve ekledi:

Temel var oluş sebepleri kusurlu olsa da yatırımcılar kendilerine kısa yoldan zenginlik getirecek her şeye kilitlenecekler.

Hayes, ICO piyasasının 2017 yılındakine benzer bir patlama yaşayıp yaşamayacağına ise değinmedi. Bitcoin için ise 2019 yılında 1.000 dolar ile 10.000 dolar arasında bir değere ulaşacağı yorumunu yaptı. Ancak kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesiyle Bitcoin’in çok daha yüksek değerlere ulaşacağını düşünen piyasa yorumcuları da var.

Bununla beraber CEO bu yorumları, kripto para piyasasında nadir yaşanan istikrarlı bir günün ardından yaptı.

Öte yandan kısa vadede en iyi performansı gösteren altcoin’lerin başında gelen Ethereum 2018 yılında yüzde doksanın üzerinde kayıp yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar