X

BSC’de Opere Edilen DeFi Protokolü Saldırıya Uğradı! Fiyat Çakıldı!

Pancake Hunny flash loan saldırısına uğradı.
13:53
20 Ekim 2021

Binance Smart Chain tabanlı DeFi protokolü Pancake Hunny, bir flash loan saldırısına uğradı. HUNNY, 0.31 dolar seviyelerinden 0.10 dolara kadar gerilerken inanılmaz düşüş grafiklere yansıdı.

Pancake Hunny, Flash Loan Saldırısına Uğradı

Bir tanım platformu olarak kendini tanıtan Pancake Hunny, bir verim optimize edicidir. DeFi alanındaki en yüksek getirilerden birini sunmak için yola koyulan HUNNY, kodları ve akıllı sözleşmeleri en saygın blok zinciri denetim firmalarından CertiK tarafından denetlenir. Bunun yanı sıra Certik Skynet ve Certik Shield ile ekosistem geliştirilmiştir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bugün medyaya yansıyan haberlere göre Pancake Hunny, bir flash loan saldırısına uğradı. Saldırının akabinde %200’ün üzerinde düşüş kaydeden HUNNY, toparlanma belirtileri gösteriyor. HUNNY fiyatı 0.30 dolar seviyelerinden 0.10 dolara kadar gerilerken ani düşüş yatırımcıları paniğe sürükledi.

Flash Loan saldırıları DeFi sektöründe sıkça karşılaşılan bir saldırı durumu oldu. Flash loan, birçok işlemi DeFi dünyasında 15 saniyeye sığdıran bir kredi mekanizmasıdır. Bu yöntem, bilgisayar korsanları tarafından sıklıkla manipüle edilmektedir.

Binance Smart Chain

Binance, geçtiğimiz günlerde Binance Smart Chain‘e 1 milyar dolarlık bir yatırım yapacağını açıklamıştı. 1 milyar dolarlık yatırım, kripto para piyasası benimsenmesi adına önemli bir adım olarak kaydedildi. Bunun yanı sıra DeFi projelerinin desteklenmesi ve geliştiricilere maksimum düzeyde yardımcı olma sözü verilmişti.

BSC’nin bu adımı, ağdaki projelere olan ilgiyi katlamış ve potansiyel olarak beklentileri yükseltmişti. Hatta Centric Swap, kısa sürede %1.000 artışla dikkat çeken BSC tabanlı altcoin olmuştu. CNS, imzalanan yeni ortaklık anlaşmaları ve Binance Smart Chain benimsenmesinden yararlanarak 48 saatlik sürede %1.000’in üzerinde bir fiyat artışı hareketi sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar