X


Borsa Tabanlı Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor! İşte Nedeni!

Beşinci en büyük kripto para borsasının tokeni olan KuCoin Token (KCS), bu hafta sergilediği performans ile adeta piyasaya meydan okudu.
14:20
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika
Beşinci en büyük kripto para borsasının tokeni olan KuCoin Token (KCS), bu hafta sergilediği performans ile adeta piyasaya meydan okudu. Altcoin, son 24 saate % 9 artışla an itibariyle 15.78 dolardan işlem görüyor.

KuCoin Token (KCS), Neden İvme Kazandı?

 Kripto para piyasası çalkantlı bir süreçten geçerken, borsa tabanlı altcoin son yedi gün içinde %28 artışla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. KuCoin, projenin bu hafta başlarında mükemmel bir ilk çeyrek raporu açıklamasından hemen sonra ivme kazanmaya başladı. Piyasada yakın zamanda yaşanan sert düzeltme, KCS’yi sekiz ayın en düşük seviyelerine getirerek cazip bir dipten alım fırsatı da sundu. Bu haftanın başlarında yayınlanan bir raporda KuCoin, geçen yıla göre yaklaşık %500 artışla 1. çeyrekte yaklaşık 6 milyon yeni kullanıcı kazandığını söyledi. Asya kıtasu, bölgeden gelen kayıtların %1500 artmasıyla açık ara en büyük yeni kullanıcı kaynağı oldu. Borsanın kümülatif işlem hacimleri de günlük ortalama 11 milyar doları aşan hacimle 1 trilyon doları aştı.
Rapor, kripto pazarındaki düşüşe rağmen KuCoin’in operasyonlarının ilk çeyrek boyunca sabit kaldığını gösteriyor. Buna karşılık, Coinbase kısa süre önce ilk çeyrekteki büyük kayıplar nedeniyle işe alımları yavaşlatmayı planladığını söyledi. Artan enflasyon ve Rusya-Ukrayna savaşı konusundaki korkular, ilk çeyrek boyunca kripto para piyasalarını sarstı. Endişe ortamı, 2. çeyreğe kadar yayıldı, bu nedenle borsanın ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceği merak ediliyor. Yine de, öncelikle KuCoin’de işlem yapmak için kullanıldığı göz önüne alındığında, KCS borsaya giren yeni kullanıclardan benimsenme açısından büyük fayda görüyor.

 Borsanın CEO’sundan Kritik Açıklama!

KuCoin CEO’su Johnny Lyu Cuma günü CoinDesk tarafından yayınlanan ve borsanın DeFi tekliflerini genişletmeyi planladığına dair bir raporu doğruladı. Borsa, halka açık Blockchain KuCoin Topluluk Zincirinde DeFi özelliklerinin uygulanmasına yönelik son sermaye artışından fon dağıtacak.
Seyşeller merkezli borsa, bu ayın başlarında ”Jump Crypto” liderliğindeki finansman turunda 150 milyon dolar topladı. KuCoin’in 10 milyar dolar değerinde olduğu bildiriliyor. Coinmarketcap verilerine göre KuCoin, ortalama likidite ve hacim bakımından beşinci en büyük kripto borsası konumunda. Piyasada yaşanan kaos nedeniyle yatırımcılar, temkinli hareket ederken uzmanlar uzun vadede Bitcoin (BTC) ve önde gelen diğer kripto paraların toparlanacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar