X

Blockchain Talks BtcTurk Ana Sponsorluğunda Düzenlendi

Türkiye'nin ilk kripto para borsası BtcTurk, Blockchain Talks etkinliğine ev sahipliği yaptı...
15:00
25 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin ilk kripto para borsası BtcTurk, kripto para ve Blockchain benimsenmesini tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak adına adımlar atmaya devam ediyor.

Blockchain Talks

Bu kapsamda BtcTurk ana sponsorluğunda dördüncüsü düzenlenen Blockchain Talks etkinliği dün 18:30-20:30 saatleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşti. Etkinlikte Prof. Dr. Ayşegül Toker moderatörlüğünde Türkiye’deki Blockchain uygulamaları konuşuldu. Programa konuşmacı olarak BtcTurk Ceo’su Özgür Güneri ve Blockchain Türkiye Platformu Direktörü Berk Kocaman yer aldı. Kocaman, etkinlik sırasında Blockchain Türkiye Platformu’na Boğaziçi Üniversitesi’ni de dahil etmek adına Toker’e bir iyi niyet mektubu sundu.

Etkinliğe aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen Blockchain girişimlerinden MenaPay yönetim kurulu üyesi Barış Özistek, Colendi kurucusu Bülent Tekmen ve Further Network’un CTO’su Erdem Uney de sunumlarıyla katıldı. Ayrıca etkinlik BtcTurk YouTube kanalında da meraklılarıyla buluştu. Eğer canlı yayını kaçırdıysanız buradan etkinliğin tamamını izleyebilirsiniz…

Blockchain Economy İstanbul Summit

Bu etkinliğin yanı sıra 20 Şubat’ta Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Blockchain Economy İstanbul Summit de BtcTurk katkılarıyla düzenlenecek. Bölgenin en büyük kripto para ve Blockchain zirvesi olan  Blockchain Economy İstanbul Summit’e Fundstrat Global Advisors Başkanı Tom Lee ve Draper Associates kurucusu Tim Draper da dahil olmak üzere birçok ünlü isim katılacak.

BtcTurk’un katılımıyla gerçekleşecek olan zirvenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz…

Kriptometre

Öte yandan kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin nereden geldiğini ve nereye gidebileceğini anlatmak adına BtcTurk, 13 hafta boyunca Youtube kanalı üzerinden Kriptometre programını takipçileriyle paylaştı.

Deneyimli sunucu Ebru Baki’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen programlara Özgür Güneri de yorumlarıyla katıldı. Kriptometre’ye Esas Ventures kurucu ortağı Fethi Sabancı Kamışlı’dan Fütürist Ufuk Tarhan’a, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan’dan ekonomi gazetecisi Erkan Öz’e kadar 13 değerli isim katıldı. Kriptometre’nin tüm bölümlerine hem borsanın YouTube kanalından hem de Spotify’da yer alan podcast’ler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar