reklamı kapat

Blockchain.info Değişikliğe Gidiyor

19:00
25 Haziran 2018

Kripto para alanındaki en eski ve saygın sitelerden biri olan blockchain.info, alan adını (domain) değiştiriyor.

Kripto para ekosisteminin emektarları için “info” her şeyin başladığı yerdi. İlk cüzdanlar, ilk blok araştırması, kripto paralarla ilk gerçek etkileşim bu platformda gerçekleşti. Son zamanlarda “info” grubu harekete geçti ve gelecekle ilgili planlarını açıklamaya başladı.

Blockchain.info yaptığı bir blog açıklamasında, “Bu ayın ilerleyen günlerinde blockchain.info’daki tüm sayfaları blockchain.com alan adı altında birleştireceğiz. Bu konuda oldukça heyecanlıyız. Çünkü iki kripto para sitesi yerine tüm sayfaların tek bir alan adı altında birleşmesi büyük kolaylık olacak. Önümüzdeki haftalarda “info”daki tüm favori sayfalarınıza blockchain.com adresinden erişebileceksiniz.” sözlerine yer verdi.

“Info”, Alexa verilerine göre dünyanın en büyük 1000 web sitesi arasında yer alıyor. Lüksemburg merkezli şirket 2011 yılında kuruldu ve kurulduğu yılda güvenilir bir blok araştırmacısı olarak biliniyordu. Ancak şirket o zamandan beri çok büyük bir ilerleme kaydetti. İşlem verileri, çizelgeler, cüzdanlar, madencilik bilgileri, geliştirici kaynakları, forum ve medya bağlantılarının yanı sıra, zaman içinde Android uygulaması da oldukça popüler oldu.

2013-2014 yıllarındaki sakin günlerde bile dünyanın en çok ziyaret edilen Bitcoin bağlantılı web sitesi oldu. Bunun yanında bir milyon cüzdan sayısına ulaşan ilk uygulama olarak kayıtlara geçti.

“Info”, büyümeye devam ederken 2017 yılında Unocin ile ortaklık kurarak, Hindistan’da kripto para farkındalığını artırmak için cesur bir adım attı. Ayrıca yine 2017 yılında ABD’nin yaklaşık yarısının kullandığı, kripto para alınıp satılan bir platform haline geldi.

Kuruluşunun üzerinden geçen yıllardan sonra blockchain.info kurucuları kendileri için, “25 milyon kullanıcı ve yatırımcı; BTC, ETH ve BCH depolamak için bizi tercih ediyor. Ayrıca kullanıcılarımız, piyasalar sayfamız aracılığıyla en iyi kripto para analizlerini takip edebiliyor ve API servislerimiz yaygın olarak kullanılıyor.” yorumunu yapıyor.

İleriye bakmak…

Şirket, “dot-com” geçişinin sorunsuz olarak gerçekleşeceğini, “Yıllar boyunca çok şey yaptık. Ancak finans dünyasının geleceği için yapılacak daha çok şey var. 2018 yılı ilerledikçe ihtiyaçların da sürekli değiştiğini biliyoruz. Size beklediğiniz hizmeti kusursuz bir şekilde sunabilmemiz için hazırlıklı olmamız gerekiyor.” sözleriyle ifade ediyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.