X

BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Hakkında Konuştu

BlackRock CEO'su Larry Fink, lider kripto para Bitcoin hakkında konuştu.
17:00
13 Ekim 2021

BlackRock CEO’su Larry Fink, lider kripto para Bitcoin (BTC) hakkında görüşlerini aktardı. Fink, Bitcoin konusundaki heyecanını yinelerken önemli açıklamalarda bulundu. Başarılı CEO, dijital para birimlerinde potansiyel gördüğünü aktarırken insanların Bitcoin coşkusundan bahsetti.

Larry Fink’in Önemli Açıklamaları

Milyar dolarlık United Stated yatırım yönetimi şirketi BlackRock’ın CEO’su, lider kripto para Bitcoin hakkında konuştu. CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda Fink, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin görüşünü şöyle değerlendirdi:

Bitcoin 80.000 dolara mı yoksa sıfıra mı gider, bilmiyorum. Bitcoin konusuna yeterince hakim değilim. Bu yüzden size 80.000 dolar veya 0 gibi tahminlerde bulunamam. Ancak dijitalleştirilmiş bir para biriminin ilerde çok büyük rol oynayacağını düşünüyorum. Bunun dünya çapındaki tüm insanlara yardımcı olacağına inanıyorum. İster Bitcoin, ister başka bir şey ya da resmi bir dijital para birimi, ne derseniz deyin gelecekte önemli bir yeri olacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte Larry Fink, Dimon’ın Bitcoin konusundaki şüphelerini yinelerken BTC’nin sınırlı arzına olan inanç eksikliğine dikkat çekti. Larry Fink, Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilginin katlanarak arttığını şöyle dile getirdi:

Sokaktaki insanlarla kripto konusunda sıklıkla sohbet ediyorum. İnsanların kripto konusunda nasıl bu kadar büyülendiğini, ilgi gösterdiği, uzun vade beklentilerini görmek harika. Dile getirdiğim gibi, dijitalleştirilmiş bir kriptoda büyük fırsatlar görüyorum.

Bitcoin Yükseliyor

Bitcoin, 2020 yarılanmasının ardından bu yana yaklaşık olarak %600 artış kaydetti. 2021 yılı boyunca makro varlıklardan daha iyi performans sergileyen BTC, eğilimini sürdürüyor. Bitcoin eleştirmenleri, her geri çekilmede sahneye koşarken analistler bu yıl ATH’nin yenileneceğine inanıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte oldukça yoğun bir gündem ile geri çekilme kaydetti. BTC, 57.000 dolar seviyelerinden 54.000 dolar bandına kadar düşse de tekrar 55.000 dolarlık bayrağı almayı başardı. En büyük altcoin Ethereum (ETH) 3.400 dolar seviyelerinden işlem görürken Binance Coin, günlük %8 artışla 458 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar