reklamı kapat

Bithumb Son Ortaklığının Ardından Hangi Ülkede Platform Başlatacak?

Kripto para borsası Bithumb, son ortaklığının ardından Birleşik Arap Emirlikleri'nde yeni bir platform başlatacak.
10:00
13 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bithumb bir Blockchain yatırım şirketiyle ortaklığa vardı. Güney Kore merkezli borsa bu ortaklık kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’nde (UAE) yeni bir platform başlatacak. Yerel haber kaynağı Financial News tarafından bildirilen haber kripto para kullanıcıları arasında kısa sürede yayıldı.

Bithumb Nvelop Ortaklığı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde hayata geçirilecek yeni platform Bithumb ile Nvelop ortaklığı sonucunda meydana getirilecek. Abu Dhabi merkezli Blockchain yatırım firması Nvelop ile Bithumb’ın ortaklığının her iki tarafa da büyük avantajlar sağlayacağı ileri sürülüyor. Nvelop’un Bithumb’ın gelişimine önemli ölçüde katkı sunması bekleniyor. Ortaklık sayesinde Bithumb artık Orta Doğu’da da faaliyetlerini sürdürebilecek.

Bithumb yetkilileri konu hakkında yaptıkları açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

Nvelop ortaklığı Orta Doğu’da küresel bir borsa olarak hizmet verebilmemize imkan sağlayacak.

Abu Dhabi merkezli olarak düzenlenen bir yatırım fonu ve Tayvan merkezli bir firmanın ortak projesi Nvelop, kripto para ekosistemini geliştirmeyi hedefleri arasında gösteriyor. Firma hem Orta Doğu’da hem de Kuzey Afrika’da Blockchain girişimlerine destek veriyor.

Bithumb Büyüyor

Dünyaca ünlü kripto para borsaları arasında gösterilen Bithumb gelişimini tüm hızıyla sürdürüyor. Son zamanlarda piyasada yaşanan ayı trendi bazı dengeleri değiştirse de bu alanda yapılan çalışmaların etkili olarak devam ettiğini söylemek yanlış olmaz. Bu hamlenin ardından Bithumb, Güney Kore dışında da hizmetlerini geliştirmiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.