reklamı kapat
  • BTC  :  32.126,88 ₺
  • ETH  :  2.340,25 ₺
  • BCH  :  3.789,43 ₺
  • XRP  :  2,67 ₺
  • BTC 32.126,88
  • ETH 2.340,25
  • BCH 3.789,43

Bitfinex Platformu Dash’ı Yeniden Ekledi

6 Mart 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

En büyük bitcoin borsalarından biri olan Bitfinex geçtiğimiz hafta büyük fiyat artışı yaşamış dijital para dash’ı ekledi.

Bu, borsanın eskiden darkcoin olarak bilinen dash’i ikinci kez eklemesi demek. Bitfinex dash’i ilk olarak Haziran 2014’te eklemişti. 2015 Ağustos’unda “sürekli düşük işlem” sebebiyle borsadan kaldırılan dash’in CoinMarketCap verilerine göre 2014’te eklenme sebebi olarak o yıl gerçekleşen yukarı yönlü piyasa dalgalanması olarak gösterilmişti.

Bitfinex geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada dash için yeni işlem çiftleri başlatacağını aktardı: Amerikan doları ve bitcoin.

Geçtiğimiz hafta yüzde 75; geçtiğimiz ay da yüzde 200 değer kazanarak 25 Şubattaki 26 dolar açılışından sonra 2 Martta 58.90 dolar rekorunu kıran dash’in – dash yeni isim alması ve daha geniş tüketici tabanına doğru yönelmesinden önce darkcoin iken çıkış noktası ve odağı finansal gizlilik idi – bu fiyat artışı bazı piyasa gözlemcileri arasında piyasa hareketlerini neyin belirleyip neyin etkilediği ile ilgili çeşitli soruların yükselmesine sebep oldu.

Dash savunucuları dijital paranın tüm dünyada oldukça ciddi yatırımcı çektiğini savunurken karşı tarafta olanlar likit olmayan alış emirlerinin ve – daha çok “balina” (whale) diye bilinen – büyük işlem hacmine sahip kullanıcıların hareketlerinin fiyatı uçurduğu görüşünde birleşiyor.

Dash iş geliştirme başkanı Daniel Diaz ise dash’in Bitfinex’e eklenişine dair yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Bu ortaklık, piyasanın dash’ın vizyonuna ve yol haritasına tepki verme şeklinin bir nevi tanınması ve kabulüdür.”

Dash’ın dünyanın en büyük bitcoin borsalarından Bitfinex’e tekrar eklenişinin dijital paranın yukarı yönlü fiyat trendini ilerleyen günlerde nasıl etkileyeceği şimdiki merak konusu.

ETİKETLER
loading...