X


Bitfinex Hack’inin Ardından Bitcoin Fiyatı Tekrar Tırmanıyor

18:00
8 Ağustos 2016

Bitfinex’in hacklenmesinin ve Bitcoin fiyatının % 30’a yakın düşmesinin ardından piyasa tekrar kendine gelmiş durumda. 465 dolar seviyelerine inen fiyat hafta sonuna geldiğimizde tekrar 580 dolar seviyelerini gördü.

BitFinex’in tekrar açılması iyiye işaret gibi görünse de BFX token’ları kafaları biraz daha karıştıracağa benziyor. “Saldırıyı kim yaptı” gibi sorular ise hala belirsizliğini koruyor.

Borsanın ise üstüne düşeni yaptığını savunanlar çoğunlukta. Bitfinex temsilcisi Zane Tackett Reddit hesabından diğer kullanıcıların sorduğu soruları yanıtlayarak bir anlamda borsayla kullanıcıları arasında köprü oluyor.

Bazı piyasa gözlemcilerinin dikkati çektiği nokta ise 2014’te 744 bin BTC (o zamanın değeriyle 350 milyon dolar) miktarında soyulduktan sonra iflas bayrağını çeken MT Gox.

Polychain Capital kurucusu Olaf Carlson-Wee konuya dair şunları belirtti:

“Önümüzdeki günlerde Bitfinex’te başka büyük bir fiyat etkeni olacağını sanmıyorum. Bitfinex’in hacklenmesi elbette büyük bir olaydır, hatta Mt Gox’tan beri en kötüsü. Ve Mt Gox’un aksine Bitfinex bir hayli iyi bir üne sahip.”

Bir diğer önemli konu ise bitcoin fiyatının yalnızca birkaç günde çabucak toparlanması. Magnr kurucusu John Lee şunları kaydetti:

“Hack haberinin ardından fiyatın bu kadar çabuk toparlanması piyasa oyuncularının uzun süreli yatırım amaçlı bitcoin tutma isteğinin ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda bitcoin teknolojisinin gücüne dair bilinçlenmenin de göstergesi.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar