reklamı kapat

“Bitcoin’in Hikayesi Hala Net Değil”

CNBC’nin Fast Money programına katılan CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs Bitcoin hakkında konuştu.
19:00
14 Ağustos 2018

13 Ağustos’ta CNBC’nin Fast Money programına katılan CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, Bitcoin’in öyküsünün hala belirsiz olduğunu dile getirdi. Demirörs, kripto para sektörünün daha fazla ilgiye maruz kalacağını ve bunun Bitcoin balonunun patlamasına sebep olacağını düşünüyor.

Demirörs, kripto para sektöründeki herkesin Bitcoin’in büyük resmini anlamaya çalıştığını, “Bitcoin’in gerçek hikayesini anlamak hala çok zor. Gerçekten kripto para birimleri için sahip olduğumuz tek ölçü fiyat. Fiyat da kesin olmayan bir ölçüdür. Kripto paraların gerçek kullanımı nasıldır? Bu konu kripto paraların şu sıralarda verdiği gerçek mücadele…” sözleriyle açıklıyor.

Demirörs’e göre, piyasaların düşüş trendinde olduğu bu dönem yatırımcılar için adeta bir fırsat dönemi. Ancak yatırımcıların hiçbiri Bitcoin’in değerine bakmıyor çünkü Bitcoin’i bütünüyle anlamaya çabalıyor. Bunun yanı sıra yatırımcılar Bitcoin’e Microsoft ve Amazon gibi erken bir internet yatırımı olarak bakmalı. Bu durumu Demirörs şöyle açıklıyor:

Amazon’a baktığımız zaman zirveye çıkmasının dokuz yıl sürdüğünü görüyoruz. Yani bugünkü değere ulaşmak için dokuz yıl boyunca çaba sarf etmesi gerekiyordu. Aynı çabayı Intel’in 15 yıl, Microsoft’un ise 17 yıl sürdürdüğünü söyleyebiliriz.

Öte yandan Demirörs’e göre yatırımcılar, Bitcoin’i anlamaya çalışırken fiyatı bir ölçü olarak almayı bırakmalı. Bitcoin fiyatı arttığında insanlar sadece bu fırsatı kaçırmamak için Bitcoin’ yatırım yaptı. Şu sıralarda ise fiyat düştü ve insanlar bu durumdan rahatsız görünüyor.

Demirörs kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu esas sorunun ve odaklanması gereken noktanın sermaye olduğunu, “Kripto firmalarındaki hazine yönetimi firmaların korunmasına gerçekten yardımcı oluyor. Aynı zamanda hazine yönetimiyle sermaye yolları da genişliyor. Zaten benim odaklandığım asıl nokta da bu.” sözleriyle ifade ediyor.

Son olarak Demirörs, Bitcoin’in nasıl hareket edeceğinden emin olamadıklarının altını çiziyor. Ancak sektörün büyüme hikayesinin değerlendirmelerde kullanılan ölçütlerin türüne bağlı olduğunu ifade ediyor. Demirörs, “Bu yeni bir şey değil, tekrar tekrar şahit oluyoruz. Her an anlamaya ve dahil olmaya çalıştığımız yeni bir teknoloji var. Büyüme konusunda değer arayan yatırımcılara büyüme hikayesini anlatabilmeliyiz.” sözleriyle konuşmasını sonlandırıyor.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.