X


“Bitcoin Tıpkı Geçmişte Olduğu Gibi Toparlanacak”

Bitcoin fiyatı daha önceden de büyük değer kayıpları yaşamıştı ve tekrar toparlanmayı başarmıştı.
17:00
14 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tecrübeli kripto para analisti Willy Woo kripto para piyasasının geçmişte olduğu gibi tekrar toparlanacağını ifade etti.

Woo daha önceki tahminlerinde isabetli analizlerde bulunmuştu. Woo mayıs sonlarında BTC’nin 7 bin dolara tutunamayacağını ve haziran sonuna kadar 5.700 dolara gerileyebileceğini belirtti. 29 Haziran’a gelindiğinde BTC fiyatı 5.800 dolar seviyelerine inmişti. Woo ikinci tahminini ise şu şekilde yaptı:

Çoğu yatırımcının BTC’nin şu dönemde aya ulaşacağını düşünmesi ilginç. Bence çok hızlı bir düşüşün ardından aya ulaşacak, tıpkı WFC’nin 2008’de yaptığı gibi. Güvenli bir uçuş olacak, her şey dolara satılacak, ardından altın ve BTC gibi değerler boğa koşusuna başlayacak.

Willy Woo “hızlı düşüş ve ardından aya yolculuk” tahmininin yanlış anlaşıldığını da sözlerine ekledi. Ancak bilmeden de olsa tahminlerin tutması Woo’yu da şaşırttı:

Hızlı düşecek dediğimde WFC’nin 2008’deki halini örnek gösteriyordum. Fiyattan değil bankacılık krizinden bahsediyordum.

Diğer yandan Woo içinde bulunduğumuz ayı sezonunun büyük ya da tarihi bir yeri olmayacağını ifade etti:

Ayı sezonu sağlam nedenlere dayanıyor, ama tıpkı geçmişte olduğu gibi kripto para piyasası tekrar toparlanacaktır. Geniş açıdan bakarsanız BTC fiyatı yükseklere hiçbir zaman çok uzun süre tutunamadı. Ancak medyaya ve büyük kurumların BTC hakkında açıklamalarına göz gezdirirseniz herkesin ciddi bir tavır takındığını görürsünüz, birkaç sene önce BTC dediğiniz zaman gülüp geçerlerdi.

BTC fiyatı 2014 yılı içerisinde yaşadığı düşüşe benzer bir düşüş yaşıyor. 2014’ün ilk çeyreğinde Mt. Gox’un hack’lenmesi BTC’nin %82.3 değer kaybetmesini tektiklemişti. Ağustos 2015’de dibi gören BTC o tarihte 203 dolardan işlem görüyordu. 28 aylık bir yükselişin ardından şu anki tepe noktası 20 bin dolar seviyelerine kadar ulaştı.

Sonuç olarak şu anki BTC ve kripto piyasasının genel durumu oldukça normal çünkü daha önce de buna benzer düşüşler yaşandı. Bundan sonra olacakları tahmin etmek için uzman olmak gerekmiyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar