X


Bitcoin’de Kritik Seviyeler Belli Oldu: BTC Savaşa Başladı!

Bitcoin son günlerde 10.000 doların üzerinde kalmak için büyük savaş veriyor.
08:28
9 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) son günlerde 10.000 doların üzerinde kalmak için büyük bir mücadele veriyor. Özellikle dün yaşanan düşüşün ardından analistler 10.300 ve 10.400 dolarlık seviyelerin önemli olduğunu savunuyor. Ayrıca 10.200 doların altında kalarak 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında seyreden lider kripto para birimi için 9.900 dolarlık destek seviyesinin önemli olduğunun da altı çiziliyor.

Bitcoin fiyatı

Analistlerin açıklamalarına göre yukarı yönlü bir harekette ilk direnç seviyesi 10.120 dolar bandı. 10.120 dolar güçlü bir şekilde aşılabilirse bir sonraki diren 10.400 dolar bandında görülebilir. Ancak analistlerin açıklamalarına göre bu temel direnç seviyelerinin yanı sıra grafiklere bakıldığında 10.150 dolar bandında da oluşan yeni bir direnç seviyesi bulunuyor.

Yapılan açıklamalarda, BTC’nin keskin bir düşüşten kaçınmak için 10.200 dolar civarında hız kazanması ve yukarı belirtilen direnç seviyelerini aşması gerektiği ifade ediliyor. Eğer bu direnç seviyeleri aşılamazsa ve BTC güç kaybetmeye devam ederse yatırımcıları keskin bir düşüş ivmesinin beklediğinin de altı çiziliyor.

Ölüm Kalım Savaşı Mı?

Aslında analistler bu kadar küçük fiyat aralığında BTC’nin verdiği mücadeleyi bir ölüm kalım savaşına benzetiyor. Çünkü çok küçük aralıklarda kazanılacak ya da kaybedilecek güç Bitcoin’in yönünü tayin edecek. Eğer Bitcoin güç kazanamazsa ve düşüş başlarsa ayıların yenine hakimiyete geçtiğini göreceğiz. Ancak BTC pes etmez ve güçlü kalabilirse de çok beklenen o boğa piyasası başlayabilir.

Mevcut piyasa koşulları değerlendirildiğinde ise analistler hala orta ve uzun vadede Bitcoin’in bir artış eğiliminde olacağını düşünüyor. Şu anda yaşanan düşüşlerin ise bir düzeltme hareketi olduğu ve piyasa açısından oldukça sağlıklı bir durum olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak hashrate’te yaşanan artışlar da umut veren bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar