reklamı kapat

200$ Yatırdı, 250.000$ Aldı: DeFi Yatırımcısının Şansı Yaver Gitti

DeFi sektörü bu sefer büyük bir kazançla gündemde!
11:57
9 Eylül 2020

Merkezsiz finans uygulamaları (DeFi) birçok kripto para yatırımcısına yüklü miktarlarda zarar ettirse de bir kullanıcı bütün bunların acısını çıkartmayı başarmış gibi gözüküyor. Twitter’da Amplify olarak bilinen anonim kullanıcı, Soft Yearn (SYFI) isimli DeFi projesine sadece 0,5 Ethereum yani yaklaşık 200 dolar yatırarak bir servet elde etti.

Yatırımcı aslında Ampleforth isimli kripto para projesinin elastik arz modelini temel alan SYFI’nin sistemindeki bir açık sayesinde böylesine büyük bir kar elde etti. 200 dolarlık yatırımı bir gecede 250.000 dolara kadar çıkan Amplify, bunu bilerek yapmadığını ve sadece şansının yaver gittiğini belirtiyor.

200 Dolar, 250.000 Dolar Oldu!

Her şey 3 Eylül tarihinde SYFI’nin arzını yeniden düzenlediği rebase olayından sonra gerçekleşti. Arzı yeniden düzenlemek için yaşanan değişim esnasında akıllı kontratlarda yer alan bir açık, Amplify’in 200 dolarının Uniswap üzerinde bir anda 250.000 dolar değerinde SYF gibi gözükmesini sağladı.

Kullanıcı da bu fırsatı kaçırmayarak anında satış emri girdi ve 200 dolarını 250.000 dolar yapmayı başardı. Normalde asgari ücretle çalıştığını ifade eden Amplify, projeyi zarara uğratmak istemediğini ancak şanslı olduğunu vurguladı.

DeFi sektöründe yakın zamanda ciddi bir düşüş yaşansa da yıllardır zarar ettiğini belirten bu kullanıcı artık karlı duruma geçmiş gibi gözüküyor. Kripto para sektöründe zarara uğrayan birçok kullanıcı ise kendisi kadar şanslı değildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.