X


Bitcoin’de Boğa Koşusu İşareti Görüldü Mü?

Bitcoin yatırımcılarının beklediği sinyal görüldü mü?
20:17
13 Temmuz 2020

Önde gelen Bitcoin analistlerinden birisi olan ve kripto para yatırım firması yöneten Charles Edwards, Bitcoin yatırımcılarının uzun süreden beri bekledikleri bir sinyalin sonunda görüldüğünü ifade etti. Edwards, “Hash Ribbon” olarak bilinen sinyalin günlük Bitcoin mum grafiğinde görüldüğünü vurguladı ve 9.250 doların işaret olduğunu ifade etti.

Bitcoin İçin Yüzde 40 Yükseliş Sinyali

Hash Ribbons sinyali en son 25 Nisan tarihinde görülmüş ve Bitcoin fiyatını 7.500 dolardan 10.440 dolara kadar yükseltmişti. Yaklaşık olarak %40’lık bir fiyat rallisine tekabül eden bu yükselişin yeniden görülmesi ise fiyatı 15.000 dolar seviyesine bir hayli yaklaştıracaktır. Edwards konu hakkında yaptığı açıklamada bunun net bir alım sinyali olduğunu ifade etti.

Bitcoin blok ödülü yarılanmasından sonra bu sinyalin görülmesinin oldukça özel olduğunu ifade eden tecrübeli yatırımcı, bunun bir daha uzun bir süre görülmeyebileceğinin altını çizdi. Edwards daha önce bu sinyal görüldüğünde yine uyarıda bulunmuş ve BTC fiyatı bu uyarının ardından ciddi bir yükseliş yakalamıştı.

Bununla beraber Bitcoin yatırımcılarının korkulu rüyası ölüm sarmalının da gündeme gelmesi, şu an için Bitcoin’in bir kırılma noktasında olduğunu düşündürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar