X


Bitcoin’de 3.150 Doları Bilen Analist Konuştu!

Bitcoin'in sıradaki düşüş noktası belli mi?
20:00
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası aralıksız yükseliş yaşanan 2019 yılının ilk yarısından sonra çalkantılarla dolu bir ikinci yarıya girdi ve Bitcoin (BTC) 14.000 dolardan 6.500 dolara kadar düştü.

Bitcoin’in Sıradaki Hedefi Neresi?

Bitcoin’in böylesine sert gerilemesi kripto para piyasasında orta çaplı bir şaşkınlık ve panik yaratsa da, yeniden 7.500 dolar seviyelerine yükselen BTC piyasaya bir nebze olsun nefes aldırtmayı başardı. 2018 yılının ortalarında Bitcoin’in 3.150 dolara kadar düşeceğini tahmin eden bir analist ise lider kripto para birimi için önümüzdeki günlerdeki tahminini açıkladı.

TD Sequential olarak da bilinen gizemli analist Tom DeMark, Point 72 isimli indikatörünü bu sefer 2020 yılı için kullandı ve BTC’nin önümüzdeki tarihlerde yüzde 30 düşüş yaşayabileceğini itiraf etti. Daha önceleri sosyal medya platformlarında uzun bir süre sessizliğe bürünen analist, yakın zamanda Bloomberg’e verdiği demeçte Bitcoin‘in geleceğinden kısa vadede umutlu olmadığını ifade etti.

Analiz firması DeMark Analytics’in şu an için Bitcoin’in 6.308 dolara düşeceğini ifade ettiğini vurgulayan analist, bundan sonra da 5.294 dolara kadar düşüş olacağını öngörmekte. DeMark daha önce de Bitcoin için 2019 yılının dip seviyesinin önümüzdeki tarihlerde 5.000 dolar bandı olacağını vurgulamıştı ve BTC’nin birkaç hafta içerisinde bu noktaya gerilemesi hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Bitcoin bunu yanı sıra 2020 yılının Mayıs ayında blok ödülü yarılanması gibi oldukça önemli bir güncelleme geçirecek. Bu konu hakkındaki fiyat tahminlerini de buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar