reklamı kapat

Bitcoin Yeniden Hızlı ve Hacimli Bir Yükseliş Elde Edebilecek Mi?

Bitcoin yeniden 10.000 dolar üstüne çıkabilecek mi?
23:00
10 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) yaşadığı sert düşüş ile beraber bütün kripto para piyasasının yeniden ayıların baskısı altına girmesine neden oldu. Kripto para piyasasının 25 milyar dolar kaybettiği 7 dakika içerisinde BTC de yeniden 8.000 dolar bandına geriledi ve %15 değer kaybetti. Analistler bu sert harekete rağmen BTC ve kripto para piyasası için kısa vadede hala umudun bitmediğini düşünüyorlar.

Yatırımcıların birçoğu özellikle Bitcoin Halving‘in fiyata olan etkisinin umuduyla yükseliş beklentisini kaybetmemiş olsa da uzmanlar arasında BTC fiyatı hakkında bir karmaşa vardı. Bazıları BTC fiyatının 6.400 dolara kadar düşeceğini ifade ederken, bazıları ise önemli birkaç sebep sayesinde yükselişin kaldığı yerden devam edeceğini savunmakta.

Analistlerden Bitcoin Tahmini

Önde gelen kripto para analistlerinden Galaxy de düşüşü tahmin etmesinden sonra yayınladığı tweet’inde BTC’nin yeniden 9.000 dolara ve bunun da üzerine çıkabileceğini belirtti. Galaxy’e göre 8.100 dolar aslında yükseliş öncesi dip nokta görevi görüyor ve fiyatın buradan daha sert bir şekilde yükselmesi kaçınılmaz.

Önde gelen başka bir analist olan Nik Patel de Halving sonrasında Salı günü 9.450 dolar ile 9.500 dolar seviyelerinin aşırı önemli olduğunu düşünüyor.

2016 yılındaki Halving öncesinde de fiyatın %10 üzeri düşüş yaşaması ancak devamında yükselişe geçmesi, yatırımcıların umutlarını taze tutuyor olabilir. Büyük güne ise 48 saatten az bir süre kaldı ve her an her şey değişebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.