reklamı kapat

Bitcoin Tahminlerinde Yanılmayan İsimden Yeni Düşüş Hedefi!

Dave the Wave yeni Bitcoin tahminini açıkladı.
18:00
10 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10.000 doların üstüne çıkarak yatırımcıları sevindirse de bu sevinç çok uzun sürmedi ve yeniden sert bir düşüş bütün yatırımcıları adeta silkeledi. Herkesin daha fazla yükseliş beklediği şu günlerde sadece 10 dakika içerisinde %15 düşüş yaşanması ve fiyatın 8.000 dolar bandına kadar gerilemesi piyasadaki korkuyu bir nebze daha artırdı.

Ancak uzmanlar bunun ilk silkeleme olduğunu ve buna rağmen hala yükseliş beklentisi içerisinde olanların sayısında önemli bir artış görüldüğünü düşünüyorlar. Bu durum da balinaların bir veya birden fazla bu tip girişimler gerçekleştirebileceğini ve piyasaya tamamen korku hakim olana kadar yükselişin gelmeyebileceğini düşündürüyor.

Analist Yeni BTC Fiyat Tahminini Açıkladı

Daha önce fiyatın 2019 yılının ortalarında 6.400 dolara çekileceğini bilen ve bunun devamındaki tahminleri ile de adından söz ettiren bir analist ise bütün bu kaos içerisinde neler olacağını açıkladı. Başarılı analist Dave The Wave, fiyatın 2020 yılında da 6.400 dolara kadar inebileceğini düşünüyor ve bunu alttaki grafikle de takipçileri ile paylaştı.

Analistin grafiğine bakıldığında aslında 8.100 dolara yönelik düşüşün de önceden tahmin edildiği görülüyor. Bu da gerçekten de önümüzdeki haftalarda 6.400 dolar seviyesine kadar sert bir düşüş gelebileceği fikrinin baskın çıkmasına yol açıyor. Eğer Bitcoin yeniden 6.400 dolara kadar gerilerse yaklaşan Bitcoin Halving ile beraber bunun madenciler için bir kıyamet senaryosu olacağı tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.