reklamı kapat

Kripto Para Piyasasına 25 Milyar Dolar Kaybettiren Sebep Belli Mi?

Bitcoin ve bütün piyasanın yaşadığı düşüşün sebebi ne?
12:00
10 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 7 hafta üst üste yeşil bir kapanış yapmasından sonra çok sert bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz 24 saatlik süre içerisinde piyasadan 25 milyar dolardan fazla para silindi. Birçok kripto para birimi de %10’un üzerinde değer kaybetti ve haftada elde edilen bütün yükseliş toz olup uçtu.

Bitcoin 8.000 dolar bandına kadar inse de yeniden 8.700 dolar seviyelerine kadar çıktı ve 9.000 doları zorlamaya niyetlendiğini gösteriyor. BTC/USD işlem çiftinin 10.000 dolar direncini kırdığı andan birkaç gün sonra gelen bu düşüş ise kesinlikle birçok yatırımcıyı şaşırttı.

Bitcoin’de Volatiliteye Hazır Olun

Önde kripto para analisti Josh Rager ise bu olayın yaşanabileceğini önceden bildi. Rager, Bitcoin’in 10.000 dolara kadar ulaşmasının devamında balinalardan kaynaklı bir düşüş olabileceğini ifade etmişti ve haklı çıktı.  Bu da aslında düşüşün sebebinin balinalar olduğunu gösteriyor.

Rager, düşüşten sonra yayınladığı başka bir tweet’inde ise bugün içerisinde çok sert hareketler görülebileceğini belirtip yatırımcılara kemerlerini bağlamaları yönünde tavsiye verdi.

Analiste göre 9.100 doların tutunamaması da düşüşü getiren temel nokta oldu. Eğer 8.400 doların altına inilirse, Rager’a göre 7.000 dolar bandına iniş gerçekleşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.