reklamı kapat

Bitcoin Yatırımcılarının Düşüş Korkusu Artıyor

Bitcoin'de düşüş kaçınılmaz olabilir.
13:00
16 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süre önce yeniden 9.900 dolar seviyelerini test etse de son 2 gündür düşüş trendine girdiğini gösterdi ve o seviyeden 9.300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’in defalarca 9.900 dolara oldukça hızlı bir şekilde yükselmesi aslında yatırımcıların iştahını kabartsa da sadece 2 günlük düşüş hareketi bu iştahı kesmeye yetti.

Yatırımcılar bundan birkaç gün önce BTC’nin 7.000 dolar bandına düşüşünün imkansız olduğunu düşünürlerken önde gelen bir kripto para analistinin düşüş beklediğini belirttiği tweet’in altına gelen yorumlar birçok yatırımcının düşüş veya yükseliş beklentisinin değiştiğini ortaya koydu.

Analist Bitcoin’de Düşüş Bekliyor

TraderXO isimli kripto para analisti Twitter üzerinden yayınladığı analizinde lider kripto para biriminin 7.000 dolar seviyesine kadar düşmesini beklediğini ifade etti. Aslında tek düşüş bekleyen kişi TraderXO değil ve önde gelen ekonomistlerden Josh Rager da 10.000 doların kırılmaması durumunda sert düşüş gelebileceğini ifade etmişti.

Aslında kripto para piyasasında herkesin yükseliş beklediği anlarda bir anda beklenmeyen bir düşüş gelmesi artık oldukça alışılagelmiş bir durum oldu. Bu da şu an yatırımcıların düşüş beklemelerine rağmen yakında beklenmeyen bir yükseliş rallisi ile beraber fiyatın 10.000 doların üzerine çıkabileceğini düşündürüyor.

Analistler ise teknik görüntüye ve tabloya göre şu an 10.000 doların kırılmasının mümkün olmadığını belirtiyorlar. Buna rağmen BTC’de yakın vadede 14.000 dolar fiyatını bekleyenler de yok sayılmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.