reklamı kapat

Elon Musk Ne Kadar Bitcoin’i Olduğunu Açıkladı

Elon Musk elindeki BTC'leri hala satmadı.
11:35
16 Mayıs 2020

15 Mayıs tarihi aslında Bitcoin (BTC) ve kripto para ekosistemi için oldukça önemli bir gün oldu. Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling’in Bitcoin’i anlamadığını belirten bir tweet atmasının sonunda neredeyse bütün gündem bunun üzerine kuruldu. Rowling sonuç olarak ilk BTC’lerini aldığını ve CashApp üzerinden 100 dolarlık BTC alımı yaptığını gösterdi.

Elon Musk 0,25 BTC’ye Sahip

Bunun üzerine SpaceX ve Tesla firmalarının CEO’su Elon Musk da tartışmaya ve konuşmalara katıldı. Musk, J.K. Rowling’e verdiği yanıtta merkez bankalarının şu sıralar devasa miktarlarda para basmasının Bitcoin’i daha sağlam bir noktaya taşıdığını vurguladı. Daha sonra sahip olduğu BTC miktarını da açıklayan Musk, toplamda 0,25 BTC‘ye sahip olduğunu belirtti.

Musk bundan kısa bir süre önce elindeki bütün fiziksel varlıklarını satacağını açıklamış ve bunun üzerine milyonlarca dolarlık iki mülkünü satmış, üçüncüsünü ise satışa çıkarmıştı. Elon Musk’ın evini ve mülklerini satmasına rağmen elinde BTC’sini tutması ise bu teknolojinin geleceğine inandığını gösteriyor.

Elon Musk’ın aşağıdaki tweet’inden de görülebileceği üzere kendisinin BTC hakkında yorum yapması aslında lider kripto para birimini duymayan milyonlarca insanın da bunu duymasını sağlıyor.

Bu sebeple Musk veya Rowling gibi ünlü isimlerin BTC’ye olan ilgileri ana akım kitlelerin kabulünü önemli ölçüde artırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.