X

Bitcoin Yatırımcılara Ters Köşe Yapabilir Mi? BTC İçin Kritik Hafta

Bitcoin için düşüş dolu haftadan sonra gözler önümüzdeki günlere çevrildi.
13:17
7 Eylül 2020

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.163 dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da daha önce 9.853 dolara kadar gerilemiş ve yeniden 6.000 dolara inişin mümkün olduğunu düşündürmüştü. Bitcoin’in bu toparlanması ve yeniden 10.000 dolar üstüne çıkışı yatırımcılara umut verse de hiç beklenmeyen bir şekilde ayı piyasasına girmiş olabiliriz.

Bitcoin fiyatının şu an için 10.800 dolar ve 10.500 doları direnç haline getirdiği görülüyor. 100 saatlik basit  hareketli ortalama indikatörü özellikle 10.300 doların üstüne çıkılamaması durumunda yükselişin hiç olmadığı kadar sert bir şekilde devam edeceğini göstermekte. Bu da BTC fiyatının yatırımcılara ters köşe yapıp bir anda 6.000 dolara kadar inebileceğini düşündürüyor.

Bitcoin İçin Yükseliş Beklentisi Artık Bitti

Bitcoin 12.000 dolardan düşüş yaşasa da birçok uzman isim bunun 10.000 dolar üstünde kaldığı müddetçe güvende olacağını düşünüyor. Ancak daha önceki verilere bakıldığında BTC’nin çok sert bir düşüş yaşadıktan sonra biraz konsolidasyon yaşayıp sonra bu düşüşüne devam ettiği görülüyor.

Yani şu an için yatırımcıların çoğunluğu fiyatın düzelmesini ve yükselişe geçmesini beklese de fiyat gerçek anlamda bir kırılma yaşayabilir ve bir anda %10 ve üzerinde düşüş görülebilir. Bitcoin için olumlu temel haberler gelmeye devam etse de teknik analiz ve yatırımcıların oluşturacağı satış baskısı bunun önüne geçebilir. BTC fiyatının yükselişine devam etmesi için ise 10.500 doların üzerinde tutunması ve burayı destek haline getirmesi gerekiyor.

Özellikle bu hafta, BTC’nin yönünü belirlemesi konusunda kritik bir rol oynayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar