X


Bitcoin ve Ethereum Harekete Geçti: Boğa Sezonu Başladı Mı?

Bitcoin ve Ethereum sonunda harekete geçti.
10:27
23 Temmuz 2020

Kripto para piyasası uzun süredir sadece altcoin’lerin hareketleri ile gündeme gelirken sonunda beklenen Bitcoin ve Ethereum hareketi başlamış gibi gözüküyor. Lider kripto para birimi Bitcoin haftalardır sadece %1 fiyat hareketi aralığına sıkışıp kalsa da dünden beri ciddi bir ivme yakaladı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.500 doların üstüne kadar çıkan BTC, son 24 saat içerisinde %1,80 artış elde etti. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise aynı süre içerisinde %8 artış elde etti ve 250 dolardaki kritik direnç noktasını geçmeyi başardı.

Ethereum Harekete Geçti ve Bitcoin de Buna Katıldı

Aslında Bitcoin’i bugün harekete geçiren unsurun, Ethereum’un yükselişi olduğu görülüyor. Ethereum’un yükselişinin ise direkt olarak Binance kripto para borsasından gelen bir haber ile bağlantısı var. Binance bugün yayınladığı duyurusunda ETH/USD çeyrek dönemlik vadeli işlem sözleşmelerinin listeleneceğini belirtti.

Binance şu an için söz konusu ürüne 75 kat kaldıraç vereceğini de duyurdu. Çeyrek dönemlik vadelilerin bitiş tarihi ise 25 Eylül olarak açıklandı. Daha önce Bitcoin‘in, Cardano’nun ve ilginç bir şekilde Chainlink’in sahip olduğu bu türev ürüne Ethereum’un şimdi eklenmesi ise yatırımcıları şaşırttı.

Daha önceki boğa sezonlarında da Ethereum’un lider kripto para birimini harekete geçirdiği görülmüştü ve şu an bir benzeri yaşanıyor. Bitcoin fiyatının 9.500 dolar direncini kırması, sıradaki hedefin 10.200 dolar olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar