X


Bitcoin Tırmanıyor: Amiral Gemi BTC 52.000 Dolar Barajını Kırdı

BTC, bir aylık aranın ardından 52.000 dolar bölgesine tekrar ulaştı.
15:48
6 Ekim 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 52.000 doları aşarak önemli bir fiyat sekansı kaydetti. BTC, bir aylık aranın ardından 52.000 dolar bölgesine tekrar ulaştı.

Bitcoin Yükseliyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, hareketli dakikalar yaşıyor. BTC, gün içerisinde 52.590 dolara dokunurken yukarı yönlü eğilimini koruyor. BTC fiyatı, 52.000 dolar seviyesini en son 29 gün önce görmüştü. Eylül ayı kabusunun kapanışı kritik bir seviye ile kaydedilirken ekim ayı yükseliş momentumunun kazanıldığı zaman dilimi oldu.

Lider Bitcoin geçtiğimiz gün 50.000 dolarlık psikolojik barajı yıkarken kripto para piyasasında hareketliliğe yol açtı. Uzman analist görüşlerine göre BTC ekim ayını yeşil bir görünümle kapatacak. S2F modelinin yaratıcısı PlanB ekim ayı sonu tahmininin 63.000 dolar olduğunu kaydetmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’in zincir içi metrikleri oldukça sağlıklı bir görünüm sağlarken yatırımcı duygu durumu da açgözlülüğü işaret ediyor. Kurumsal yatırımcıların da endüstriye dahil olması, boğa koşusunu tetikliyor.

Popüler Kripto Paralarda Son Durum

Lider kripto para Bitcoin’in yanı sıra en büyük altcoin Ethereum (ETH) artış trendini doğrularken 3.400 dolar bölgesine ulaştı. Popüler kripto paralar henüz kayda değer bir artışla karşılaşmazken şaka kripto paralar inanılmaz ralliler kaydetti.

En popüler şaka kripto para Dogecoin (DOGE), %10’un üzerinde artışla 0.25 dolara tırmandı. Ancak piyasanın asıl yıldızı Shiba Inu oldu. SHIB, yalnızca iki gün içerisinde fiyatından iki sıfırı silerek kusursuz bir ralli izledi. Büyük projeler ve çalışmalar sonucunda kapsamlı altyapılarla oluşturulan popüler kripto paralar yatay bir seyir izlerken şaka kripto paralar ralli kaydetti.

İşlem hacimlerinin artması ile hype tabanlı altcoin’ler ön plana çıktı. Kripto para piyasası katılımcıları, ekim ayında yukarı yönlü kırılmalara tanık olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar