X

Bitcoin Fiyatı Uçuşa Geçti! Lider Bitcoin’den Çarpıcı Sekans!

52.000 doları aşmasının ardından yukarı yönlü ivmesini hızlandıran BTCi 55.500 dolara dokundu.
16:18
6 Ekim 2021

Lider kripto para Bitcoin, yalnızca dakikalar içerisinde 3.000 dolarlık kazanç elde etti. 52.000 doları aşmasının ardından yukarı yönlü ivmesini hızlandıran BTC, 55.500 dolara dokundu.

Bitcoin Yükseliyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi, gün içerisinde 55.500 dolara kadar tırmandı. Lider, 5 ayın en yüksek seviyesini görerek geri döndüğünü kanıtladı. Mayıs ayından bu yana 55.000 dolar seviyelerini göremeyen BTC, bugün itibarıyla bu barajı aştı. Henüz hareketli saatler yaşanması ile stabilizasyon evresine geçiş yapamayan BTC, 54.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzman analist görüşlerine göre Bitcoin, ekim ayını yeşil bir görünümle kapatacak. Ancak bu ani sıçrayış özlenen günleri temsil ediyor. Kripto para piyasası katılımcıları, 5 aylık bekleyişin ardından 55.000 dolar seviyelerine tekrar kavuştu.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 12 Mayıs 2021 tarihinden itibaren görülen en yüksek BTC fiyatı olan 55.555 doları kaydetti. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de yükselişte olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin dominance, %45 seviyesinde konumlanıyor. Bununla birlikte günlük işlem hacimler %35’lik artışla önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Yükseliş ile %89’u short pozisyonu olmak üzere toplam 162 milyon dolarlık tasfiye görüldü. Yalnızca 60 dakikada birçoğu Huobi‘de görüldüğü üzere 145 milyon dolarlık short pozisyonu tasfiye edildi. En büyük tasfiye ise Huobi’de gerçekleşti ve nominal değeri 11 milyon dolardı.

Şaka Kripto Paralar Öne Çıkıyor

Lider kripto paranın yükselişine rağmen altcoin’ler artış momentumu konusunda zayıf kaldı. Şaka kripto paralar yükselişin öne çıkan altcoin’leri olarak kayıtlara geçerken Shiba Inu, günün yıldızı oldu. SHIB yaklaşık 48 saattir yükseliş eğilimini korurken gün içerisinde %50 artışla 0.00002420 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI