X

Yönetimi Altında 28 Milyar Dolarlık Varlık Bulunduran Soros Fon, Kripto Para Satın Aldı

Dawn Fitzpatrick, medyaya yansıyan röportajında fonun kripto para yatırımı olduğunu aktardı.
15:40
6 Ekim 2021

Demokrat partiye yaptığı bağışlar ve liberal fikirlerin desteklenmesiyle ünlü milyarder George Soros, kripto para sektörü ile ilgilendiğini açıkladı. Soros Fonu’nun CIO’su Dawn Fitzpatrick, Bloomberg’e verdiği röportajda fonun açıklanmayan miktarda kripto para varlığına sahip olduğunu belirtti.

Soros Kripto Para Endüstrisine Dalıyor

George Soros’un kişisel sermayesini yöneten Dawn Fitzpatrick, medyaya yansıyan röportajında fonun kripto para yatırımı olduğunu aktardı. Fitzpatrick, DeFi endüstrisini keşfetmek için sabırsızlandıklarını da sözlerine ekledi. Soros fon yöneticisi, pandemi nedeniyle piyasa çöküşünün yaşandığı Mart 2020’de kâr elde ettiğini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte fon hala çok ucuz olan ve toparlanacağını olası ihtimaller arasında değerlendirdiği recovery stock satın almak ile ilgileniyor. Bunun ana nedeni ABD ekonomik sistemindeki nakit bolluğudur.

Soros fonu daha fazla kripto alırken kesinlikle Çin ekonomisine yatırım yapmaktan uzak kalıyor. Daha önce Soros, Çin hükümetinin irrasyonel davrandığını ve yatırımcıların ülke ekonomisine yatırım yaparken kendilerini güvende hissetmediklerini belirtmişti. Fitzpatrick, kripto paralar bakımından fonun merkezsiz teknolojilerin meydana getirdiği çözümlerle daha fazla ilgileniyor.

Kurumsal yatırımcılar, genellikle geleneksel varlıklardan daha fazla gelir sağlayan DeFi token’ları gibi uygun yatırım fırsatları keşfederken günbegün kripto para endüstrisinin içine dahil oluyor.

Kripto Para Piyasası Durumu

Lider kripto para birimi Bitcoin, 52.000 dolara dokunarak günün en önemli fiyat performansına imza attı. BTC yönünü yukarı kırarak piyasayı yeşile bürüdü. Kripto para piyasasının toplam değeri 2.20 trilyon dolara dayanırken yükseliş sürüyor.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum 3.400 dolar, Binance Coin 427 dolar, Ripple 1.05 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar