reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı Yeniden 6.800 Doların Üzerine Yükseldi

8 Temmuz 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Bitcoin an itibariyle 6.800 dolar seviyesinin üzerine bir sıçrayış gerçekleştirdi. Yukarı yönlü bu hareket Bitcoin’in 7.000 dolar seviyesini kırmasıyla birlikte yeni bir boğa sezonunu tetikleyebilir mi?

Kripto para piyasası haziran ayında güçlü ayı sezonu etkisinden bir türlü kurtulamamıştı. Yatırımcıların piyasaya yönelik umutları azalırken, temmuz ayının henüz ilk günlerindeki yükselişlerle kripto para piyasası bir nebze de olsa nefes almıştı.

Bu ani yükselişte rol oynayan birçok faktör var. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve altcoin’leri olumlu etkileyebilecek birçok haber medyaya yansımıştı.

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsalarına ev sahipliği yapan Güney Kore, kripto para topluluğunda oldukça ses getirecek bir adıma imza attı. Güney Kore kripto para borsalarını “regüle edilen bankalar” statüsünde sınıflandırdığını duyurdu. Bunun yanı sıra ülkede  yerel ICO’lar yeniden yasallaştırıldı. KoreaTimes’ın haberine göre, finansal regülatörler, G20 ülkelerinin kripto paralara yönelik başlattığı birleşik düzenleme politikaları sonrası geri adım attı.

Fiyat hareketini olumlu etkileyen bir diğer önemli faktör ise büyük miktarlarda satın alım gerçekleştiren kripto para balinalarının tam da bu anı seçmiş olması. Bitcon’in piyasadaki arzı sınırlı olduğu için yüksek miktardaki alım satım hareketleri piyasayı önemli ölçüde etkileyebiliyor.

Altcoin’ler genel itibariyle Bitcoin endeksli oldukları için büyük çaplı satın alımlar, altcoin’lerde de fiyatların yükselmesine neden olabilir.

Bitcoin’in yeniden 6.800 seviyesinin üzerine çıkması konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.