X


“Bitcoin Diyarı El Salvador”un Başkanı Nayib Bukele Türkiye’de!

Bitcoin’i yasal varlık olarak kabul eden ilk ve şu an için tek ülke El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele Türkiye’ye geldi.
10:06
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bundan bir yıl önce küçük bir Orta Amerika ülkesi olarak tanınan El Salvador, 2021 yılında attığı adım ile tüm dünyada bir anda en popüler ülkelerde biri haline geldi. El Salvador Bitcoin’i (BTC) yasal varlık olarak kabul eden ilk ülke olarak da tarihe adını yazdırdı.

Buna ek olarak El Salvador’un bu hamleyi yapmasının arkasındaki en büyük etken Başkan Nayib Bukele oldu. 41 yaşındaki Bukele attığı bu cesur adım ile zaman zaman sert eleştirilere maruz kalsa da aslında belki de ileride geleceğin kapılarını aralayan ilk devlet adamı olarak anılacak.

Bukele, Erdoğan İle Görüşecek

Bir Osmanlı torunu olduğu ifade edilen Nayib Bukele bugün saat 16:30 Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Elde edilen bilgilere göre önce ikili baş başa görüşecek sonrasında ise iki ülkenin heyetleri görüşmeler yapacak. Son olarak ise Bukele onuruna resmi bir akşam yemeği düzenlenecek.

Bukele ve Erdoğan arasındaki görüşmelerin konu başlıkları henüz bilinmiyor. Ancak muhtemelen konu başlıklarından biri de Bitcoin ve kripto para birimleri olacak. CoinTürk olarak ikili arasındaki görüşmeleri takip ediyor ve okurlarımızla paylaşıyor olacağız.

Bukele’den Esprili Açıklama

Twitter’ı oldukça aktif kullanan ve bu noktada da zaman zaman eleştirilen Bukele’nin Twitter biyografisinde “CEO of El Salvador” yazıyor. Ayrıca Bukele Türkiye ile ilgili yaptığı son paylaşım ile de dikkatleri üzerine çekti.

Bukele yaptığı paylaşımda Türkiye’de viral hale gelen “Öncelikle kestane balının diyarı Zonguldak Gökçebey Pazarlıoğlu köyünden tüm dünyaya selamlar” anonsundan etkilenmiş gibi görünüyor. Aslında bu da Bukele’nin Türkiye’yi yakından takip ettiğinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar