Bitcoin Dip Seviyeyi Açıklayan Kripto Analistinden Yeni Dip Tahmini!

Daha önce Bitcoin için dip seviyeyi açıklamıştı ancak son piyasa güncellemesinde bu dip hedefini değiştirdi.
15:20
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında daha büyük bir düşüş bekleyen uzman analist güncel tahminlerini paylaştı. Peki ne bekliyor. Bitcoin fiyatı son Paxos haberlerinin ortasında 21.500 doların altına düştü ancak şimdilik 21.600 dolara yakın alıcı buluyor. Peki uzman analist piyasalara dair neler bekliyor? Düşüş görünümü güncel mi?

Kripto Uzman Görüşü

Jason Pizzino isimli analist on binlerce kripto para yatırımcısı tarafından yakından takip ediliyor. Yeni bir piyasa güncellemesinde Pizzino, Bitcoin‘in mevcut seviyelerden daha da düşebileceğini, ancak 2022’nin en düşük seviyesi olan yaklaşık 15.500 doların üzerinde bir dip yapmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

“10.000 dolardan tamamen uzakta değiliz. Ancak piyasa ilerledikçe ve potansiyel olarak daha yüksek bir dip oluşturmaya başladıkça, 18.000 dolara kadar daha yüksek bir dip işaretlenebilir. Bu durum piyasa yükselişi için iyi bir güç gösterisi olacak”.

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 21.610 dolardan alıcı buluyordu.

Bitcoin (BTC) Dip Hedefi

Pizzino’ya göre, Bitcoin’in 10.000 dolara düşme ihtimali fiyatın 2022 Ağustos ayındaki 25.000 dolar seviyesine yaklaştıkça azalacak. Aceleci davranmayan analiste göre bu hareket birkaç ay içinde yaşanacak. Fiyatın 25.000 dolar üzerindeki kırılımının ardından çok düşük seviyelerde tarihi bir dip bekleyen yatırımcılar hayal kırıklığı yaşayacak. En azından analistin güncel görüşüne göre durum bu ve şöyle ifade ediyor;

Bitcoin‘i bu 18.000 ila 22.000 dolar seviyeleri arasında seviyorum. Ancak 15.000 doların yeniden test edilmesi için umudumu kaybediyorum. Bu nedenle açgözlü davranıp 15.000 doları beklemek istemiyorum. Kademeli şekilde piyasaya geri döneceğim. Bence 18.000 dolar ile 22.000 dolar arasındaki seviyeler alım için çok iyi. Bitcoin 18.000 doların altına düşerse yapı değişir. Burada önceki destek seviyelerinin altına düşüyoruz. Bu seviyelerin altına düşmeye başlarsa, o zaman farklı bir yapıyla karşı karşıya kalırız. Bu seviyelerin altına inebilir, ancak Bitcoin’in yeniden biriktiğini ya da fiyat hareketinin bu 18.000 seviyelerinin altına indiğini görmek istemiyoruz. En azından bu seviyeleri tutup yeniden toparlanması gerekiyor”.

Analistin dip beklentili 10.000 dolar seviyelerinden 18.000 dolara kadar çıkmış ve önümüzdeki aylarda daha derin bir dip beklemiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar