X

Bitcoin Cash, Terra ve Binance Coin Teknik Analizi: Güncel Durum ve Fiyat Beklentileri

BCH, LUNA ve BNB teknik analizi ve fiyat beklentileri
15:30
3 Ekim 2021
Bitcoin Cash, Terra ve Binance Coin Teknik Analizi: Güncel Durum ve Fiyat Beklentileri

Bitcoin Cash, Terra ve Binance Coin gibi altcoinler, satın alma gücündeki önemli artış nedeniyle hızlı bir artış yaşadı. BCH bir sonraki direncini hedeflerken, BNB %1.5’lik küçük bir artış kaydetti. Ek olarak, LUNA bir ralli sağladı ve son birkaç haftanın en yüksek seviyesi için mücadele etti.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, bu ayın başından bu yana önemli ölçüde yükseldikten sonra 548.66 dolarda konsolide oldu. Popüler kripto para birimi için ani direnç 554,37 dolar ve ardından 598,80 dolar seviyesinde yer alıyor. Satın alma baskısında devam eden artışla birlikte diğer ek direnç seviyesi ise 694.84 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yukarıda belirtildiği gibi, Ekim ayının başından bu yana alım baskısı önemli ölçüde arttı. Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinden geri düştü ve 60’a yaklaştı.

Öte yandan Bollinger Bantları, bantlar geniş olduğu için fiyat oynaklığının varlığına işaret ediyor. Ancak satın alma baskısı ile birlikte mevcut fiyat seviyesinin altındaki düşüş, BCH‘ı ilk olarak 503.64 dolara ve ardından 476.93 dolara kadar geri çekebilir.

Terra (LUNA)

Terra son 24 saatte %14.90 ralli yaptı ve 43 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bu son fiyat artışı ile birlikte LUNA, son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. LUNA son 72 saatte önemli kazanımlar elde ederken teknik göstergeler daha fazla yükselişi işaret ediyor.

Göreceli Güç Endeksi, satın alma gücünün piyasada önemli olduğunu gösteren 60 seviyesine yakın. Öte yandan fiyatlarda düzeltici bir geri çekilme, LUNA’yı önce 38.27 dolara, ardından sırayla 32.89 dolara ve 29.01 dolara kadar düşürebilir.

30 Eylülde 33 dolardan işlem gören LUNA, piyasanın da yükselişe geçmesi ile birlikte hızlı bir toparlanma yaşadı. Öyle ki LUNA fiyatı 33 dolardan 46 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, geçen gün %0,3 oranında hafif bir artış kaydettikten sonra yatay olarak hareketinde devam etti ve gün içerisinde 423,50 dolardan işlem gördü. Geçen ayın sonundan bu yana piyasada yeniden yüzeye çıkan alıcılar nedeniyle fiyatlar iyileşme gösterdi.

Dört saatlik grafiğe bakıldığında BNB fiyatının 20-SMA çizgisinin üzerinde olduğu görülüyor. Bu fiyat momentumunun alıcılara ait olduğunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Göreceli Güç Endeksi, 60 işaretine yakın olduğu gibi aynı şeyi yansıtıyordu.

Geçtiğimiz günlerde 331 dolar bandında hareketini sürdüren BNB, Ekim ayıyla birlikte hızlı bir artış başlattı ve 438 dolar seviyesine kadar ulaşmayı başardı.

Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CMC verilerine göre son 24 saatte %1.5’lik bir artışla 428 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar