X

Bitcoin Canlı

BTC Canlı fiyat verisi.
13:58
28 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre lider olan kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemde düşüş yaşasa da toparlanmaya başladı. Bitcoin canlı verilerine bakıldığında bunun 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3,4, 1 saatlik zaman dilimi içerisinde ise %2,7 yükseliş elde ettiği görülüyor. Bitcoin’in bu yükselişinin çoğunluğunun ise 1 saat içerisinde gerçekleştiği söylenebilir. Neredeyse 2 haftadır düşüş yaşayan lider kripto para biriminin yeniden yeşillenmesi, bunun ticari hacminin de önemli bir şekilde artmasını sağladı.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 36.863 dolarlık ortalama fiyata sahip. Binance kripto para borsasında 37.000 doları gören Bitcoin, bazı borsalarda ise hala 36.000 dolar bandından alınıp satılmakta. Bitcoin’in canlı fiyatı diğer varlıklara göre çok daha hızlı değişebilir ve bunun sebebi kripto para piyasalarındaki volatilitenin çok yüksek olması. Lider kripto para birimi 1 saat içerisinde %30 düşebildiği gibi 1 ay içerisinde %50 de yükselebilmekte. Altın gibi geleneksel varlıklarda ise böylesine hızlı fiyat değişimleri yaşanması neredeyse imkansız.

Bitcoin Ne Kadar?

1 Bitcoin, 37.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna karşın 1 Bitcoin’in Türk lirası bazındaki fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 315.580 olarak görülmekte. Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırdığında 500.000 Türk lirası seviyesine bile oldukça yaklaşmıştı. Bitcoin’in o tarihten sonra ise sert düşüşe yaşayarak 200.000 Türk lirası seviyesine kadar düştüğü biliniyor. Bu sebeple zamanlı geldiğinde alım satım yapmak oldukça önemli olabilir. Tabii ki bazı uzmanlar Bitcoin konusunda özellikle uzun vadeli yatırımın önemini vurgulamakta. Uzun vadeli yatırımda hiç satmadan BTC yatırımını tutmak, bazen çok daha fazla kazandırabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin i nasıl paraya çeviririm?

Bitcoin’i paraya çevirmek için ise birden fazla yol mevcut. Bunların başında ise P2P yani eşler arası alım satım yer alıyor. İsterseniz direkt olarak kendi cüzdanınızdan bir tanıdığınızın cüzdanına Bitcoin aktarabilir ve eşler arası alım satım yapabilirsiniz. Bu kişi de size itibari para aktararak alışverişi tamamlayabilir.

Buna rağmen yukarıdaki sürecin bazen karışık ilerleyebilmesi, kripto para borsalarının kullanılmasının çok daha makul olmasını sağladı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden rahatlıkla Bitcoin alım satımı yapabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar