X


Bitcoin (BTC) ve Facebook Söylentisi, Beklendiği Gibi Çıkmadı!

Bitcoin, Facebook haberi ile düşüşe geçti.
11:51
29 Nisan 2021

Teknoloji devlerinin Bitcoin (BTC) alma trendi, son dönemde Facebook’un da Bitcoin alacağı söylentisi ile devam etmekteydi. Sosyal medya ve teknoloji devi Facebook’un Bitcoin satın aldığı ve bunu yakında açıklayacağı söylentisi her yere yayılsa da durum beklenildiği gibi çıkmadı.

Facebook, Bitcoin Almadı

Facebook’un 2021 yılının ilk çeyrek raporunda Bitcoin aldığını açıklayacağı ve Tesla’nın Bitcoin satışı gibi bunun da gündem olacağı iddia edilse de Facebook’un kayıtlarında böyle bir veriye rastlanmadı. Milyarlarca dolarlık Bitcoin aldığı söylenen Facebook’un aslında 1 dolarlık bile BTC’ye sahip olmadığı ortaya çıktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Facebook’un Bitcoin aldığı beklentisi ile yükselen BTC fiyatı, bunun beklendiği gibi çıkmaması nedeniyle ise sert düştü. Bitcoin fiyatı bu haberin ortaya çıkmasından önce 56.500 dolara kadar ulaşsa da devamında yaklaşık 2.500 dolarlık kayıp yaşadı ve 54.000 dolar seviyesine kadar çekildi. Bitcoin’in yaşadığı %4’lük düşüşün ise tamamen Facebook haberi kaynaklı olduğu düşünülmekte.

Kripto Para Piyasası Yine Düşüş Yaşıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 54.132 dolardan işlem görmekte ve piyasa bu gelişme ile yeniden kızıla boyandı. Top 10 içerisinde ETH, BNB, DOGE ve Uniswap dışında yeşil hiçbir kripto para yok ve genel olarak bütün piyasaya düşüş hakim.

Facebook’un ise şu an olmasa bile ilerleyen tarihlerde Bitcoin alacağı veya almak zorunda kalacağı iddia edilmekte. Tesla’nın Bitcoin almasından ve nakit rezervleri yerine BTC kullanacağını belirtmesinden sonra birçok şirket benzer adımlar atabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar