X


Mayıs’ta Hangi Kripto Paraları Takip Etmek Gerek: Analist 9 İsim Verdi

Piyasanın popüler analistlerinden Austin Arnold, Mayıs ayında parabolik olarak yükseliş beklediği 9 kriptoyu paylaştı. 
19:15
29 Nisan 2021

Kripto para yatırımcısı Austin Arnold, bu Mayıs ayında parabolik olarak yükseliş yaşama şansına sahip olduğunu düşündüğünü 9 kripto para birimini takipçileri ile paylaştı.

Bitcoin, Ethereum, Polygon

Arnold’a göre Mayıs ayında parabolik bir yükselişe geçme ihtimali olan ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC). Analist, trilyon dolarlık varlığın kurumsal yatırımcıları cezbettiğini ve Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey başta olmak üzere Bitcoin’e olan ilginin arttığını ifade ediyor.

Ana akım ilginin artması ile birlikte Bitcoin fiyatında yeni bir rallinin başlayabileceğini dile getiren Arnold, ikinci olarak Ethereum’un Mayıs ayında iyi bir performans sergileyeceğini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Arnold, “Bence Ethereum harika görünüyor. Hem temel bir bakış açısından, hem teknik analiz (TA) açısından, hem de anlatı açısından” sözlerini kullanıyor.

Arnold, akıllı sözleşme platformunu yöneten varlığın, ETH 2.0’da gittikçe daha fazla ETH kilitlendiği için bir arz sıkıntısı ile karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Bunlara ek olarak Arnold’un yükseliş beklediği 3. kripto para, Ethereum‘un ağındaki yükü hafifletmeyi amaçlayan ve sağlam bir değer teklifi sunan, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon (MATIC).

Bu noktada MATIC’in geçtiğimiz yedi gün içinde yüzde 100’ün üzerinde yükselerek çok iyi bir performans sergilediğini belirtmek gerekiyor.

Cardano, Binance Coin ve Chainlink

Arnold, Ethereum rakibi Cardano’nun da (ADA) Mayıs ayında yükseliş yaşayacağını ifade ediyor. Analist konuyla ilgili olarak, “Cardano’nun etrafındaki duygu göz ardı edilemez, anlatılar ve duyarlılık kripto para birimindeki fiyatın çoğunu yönlendiriyor.” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak Arnold, Binance Coin’i de listesine ekliyor. Arnold, BNB’nin alım satım ücretlerini telafi etmek için kullanılabildiği Binance işlem platformunun, kullanıcıların yakında Apple, Microsoft ve MicroStrategy hisse senetlerinde alım satım yapmasına izin vereceğini vurguluyor. Bunun ötesinde Binance, Haziran ayında kendi non-fungible token (NFT) pazarını açacak ve büyüyen sektörden ciddi bir pay alacak.

En iyi oracle projesi Chainlink (LINK), Arnold’un listesinde altıncı sırada geliyor. Analist, Chainlink’in her blok zincirinde çalışabileceğini ve herkesin kullandığı kripto fiyat tahmin platformu olduğunu belirtiyor. Ayrıca Arnold, LINK’in teknik analiz açısından da iyi göründüğüne inanıyor.

Tüm bunlara ek olarak Arnold Mayıs ayında VeChain (VET), Aave (AAVE) ve  Injective Protocol’ün (INF) de parabolik olarak yükselebileceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar