X

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Uzman Yorumları ve Grafikler

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında son durum.
14:14
29 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), satıcıların 45.000 dolar seviyesindeki dirence tepki vermesinden sonra aşağı yönlü hareket sergilemişti. BTC, gün içerisinde 40.000 dolar bandına kadar gerilerken bu destek noktasını reddedip rotasını yukarı kırdı.

Bitcoin Yukarı Sıçradı

Lider kripto para Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde yeşil bölgede kalarak yukarı yönlü ivme arayışlarını sürdürüyor. Gün içerisinde 40.748 dolara dokunan amiral gemi sıçrama kaydetti. Ünlü kripto analisti Rekt Capital, Twitter üzerinden şu yorumlarda bulundu:

BTC bugün bir miktar toparlanma yaşıyor ancak hala 21 haftalık EMA’nın altında. BTC’nin geçtiğimiz hafta 40.000 dolar ile dip seviyesini görmesinin ardından bu hafta 43.600 dolarlık bayrağı tekrar alması gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu seviye Bitcoin‘i aylık kapanış için 43.000 dolarlık en kötü durum senaryosu fiyatının bir miktar üzerine yerleştiriyor. Bununla birlikte işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in iki saat süren bakım çalışması spot fiyat hareketi üzerinde etkili oldu.

Amiral gemi Bitcoin, Eylül ayında tarihsel verileri takip ederek düşüş trendinde geçirdi. BTC, aşağı yönlü fiyat hareketini korusa da uzmanlar yıl sonu tahminlerinde 100.000 doları işaret ediyor. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 42.353 dolar olarak kayıtlarda yer alıyor.

Binance Coin, Altcoin Trendini Destekliyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi, 42.500 dolara tırmanarak güne yeşil alanda devam ediyor. Liderin yükselişine rağmen altcoin’lerde yatay fiyat hareketini görülüyor. Binance Coin (BNB) %10’luk artışla altcoin trendini destekleme girişimlerinde bulunuyor. En büyük altcoin Ethereum (ETH) 2.900 dolarlık fiyat bandında işlem görürken Dogecoin (DOGE) 0.20 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor.

Popüler kripto para Ripple (XRP), 0.93 dolar ile yatay harekete devam derken Solana (SOL) 138 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar