X


Bitcoin (BTC) Kahini O Seviyenin Kırılacağını Söylüyor! Kısa Süreli Bitcoin Hedefini Açıkladı!

Peki Bitcoin (BTC) için neden yükseliş bekliyor?
23:30
27 Ağustos 2021

Analist Lark Davis, son zamanlarda yaşanan Bitcoin (BTC) düşüşüne rağmen fiyatın yeniden ciddi anlamda yükseleceğini düşünüyor. Kripto varlıklarının hızla benimsendiğini söyleyen Davis yükseliş için bazı haklı gerekçeler ortaya koyuyor. Peki Bitcoin (BTC) için belirlediği hedef kaç dolar?

Bitcoin (BTC)

Davis’e göre Morgan Stanley tarafından yapılan açıklama ciddi bir ana akım kabulün işareti, üstelik ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley’in yaptığı açıklama daha fazla GBTC alınabileceği yönünde.

Yakın zamanda yapılan açıklamada banka 6,5 milyon adet Grayscale Bitcoin Trust hissesi satın aldığını duyurdu. Mevcut GBTC fiyatına göre bu hisselerin değeri tam 240 milyon dolar yapıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“En büyük GBTC yatırımcısı Cathie Wood’un ARK Investment Management şirketidir. Wood sıkı bir Bitcoin savunucusu ve artık ikinci sırada Amerika’nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley bulunuyor”.

ARK Invest yaklaşık 9 milyon GBTC hissesi tutuyor.

Kurumsal İştah Kabarıyor

Lark Davis son gelen haberlerin kurumsal iştahı artırdığını savunuyor. Bu sayede Bitcoin’in kısa süre içinde 50.000 doları kıracağını düşünen tanınmış analist yeni bir ATH bekliyor. Daha önce PlanB tarafından yayınlanan tahminlere göre fiyatın yıl sonu 138.000 dolar olması gerekiyor. Ancak geçtiğimiz dönemde S2F grafiğinin PlanB’yi yanılttığını söylememiz gerekiyor.

PlanB Güncel Bitcoin Tahmini

PlanB Güncel Bitcoin Tahmini

Son yaşanan yükselişle birlikte fiyatın yeteri kadar geri çekildiğini düşünmeyenlerde bulunuyor. Yani bu duruma göre Bitcoin’in kısa vadeli görünümü ciddi risk barındırıyor. Yeni bir düzeltme gelecek mi? Eğer böyle bir şey olursa fiyatın yeniden %20 düşmesi ve yukarı çıkması gerekiyor. Bu yüzden analistlerin paylaştığı görüşlere karşı temkinli olmakta fayda var.

Ancak bugünlerde gündem Bitcoinden daha çok NFT’ler gibi görünüyor. Visa tarafından yapılan alım ve gelecek yeni alımların duyurusu bu alanda ciddi bir balon oluşturdu. Sayısız eser değerlenmesi umuduyla satışa çıkarılıyor. Adeta sanal bir bit pazarı oluştu bile diyebiliriz.  Art Blocks NFT bu hafta başında tam 3,3 milyon dolara satıldı. Koleksiyonda 16 parça bulunuyor ve hepsinin değeri 1 milyon doların üzerinde. Birçok shitcoin gördük ancak bu NFT konusu çok daha karmaşık ve eğer ne aldığınızı bilmiyorsanız tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

İnternet sitemizde paylaşılan içerikler sadece bilgi verme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar