X


Bitcoin (BTC) Sayesinde Yatırımını 63 Bin Kat Artıran Adamın Hikayesi! İnsanlara Yalvarıyordu!

Peki siz 2011 yılında ne yapıyordunuz?
23:00
27 Ağustos 2021

Az sayıda insanın Bitcoin (BTC)’den haberi olduğu günlerde Davinci Jeremie isimli yazılım mühendisi çılgınca bir şey yaptı. Henüz Bitcoin 1 dolar bile değilken BTC toplamaya başladı. Hatta insanlardan kendisine Bitcoin (BTC) satmaları için istekte bulunduğu videolar paylaştı. Hikayemizin kahramanı şu an son derece zengin ve hikayesi taktiri hakkediyor.

Davinci Jeremie (@Davincij15)

Belki resimlerini birçok kez görmüş ama kim olduğundan geçmişinden habersiz şekilde üzerinde durmamış olabilirsiniz. Ama Davinci Jeremie (@Davincij15) Bitcoin sayesinde ciddi bir zenginlik yakalayan son derece önemli bir isim, özellikle hikayesi onu bu konuda eşsiz kılıyor.

Bundan tam 10 yıl 6 ay önce Bitcoin ile tanışan Davinci Jeremie bir yazılımcı, o dönemde Kanada’da yaşıyor. Youtube üzerinden emtialarla alakalı değerlendirme videoları yayınlayan Davinci’nin o gün kullandığı takma adı Davincij15, evet pek de orijinal görünmüyor. Davinci, Bitcoin henüz 30 cent ile 1 dolar arasında gidip gelirken bunu keşfediyor. YouTube kanalı üzerinden nasıl Bitcoin üretileceğine dair videolar çekiyor. Bilgisayar kasasıyla yaptığı üretim videosu sadece 30 saniye sürüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz görsel yüklediği ilk videolardan birine ait, tarihler 2011 Nisan’ı gösteriyor. Ürettiği Bitcoin sayısından memnun olmadığı için elinde Bitcoin (BTC) olanlara seslendiği bir video çekiyor.

O dönem insanlar daha çok forumlar, sohbet sistemleri gibi platformlardan direkt olarak kişiden alım yapabiliyordu. Yani sizin elinizde Bitcoin varsa bunu forumlar üzerinden satabiliyordunuz. Kahramanımız daha fazla Bitcoin elde edebilmek için, insanlara normal fiyatının %30 üzerinden BTC alabileceğini duyuruyor. Kanada’da yaşayan insanların kendisine ulaşmasını ve 0,70 dolar olan güncel fiyat yerine kendisine 1 dolardan satış yapabileceklerini söylüyor.

İnsanlara Yalvarıyordu

Davinci Jeremie, Bitcoin ile tanıştıktan sonra felsefesini araştırdı. Gelecekte çok daha fazla insanın Bitcoin’e sahip olmak isteyeceğini düşünen Davinci Jeremie çevresindeki herkese Bitcoin almasını tembihledi. YouTube üzerinden neredeyse yalvararak insanlara Bitcoin almalarını söylediği videolar bulunuyor. Ancak akrabaları ve arkadaşları onunla o dönem dalga geçti ve ciddiye almadı. Hemen hemen hepsi tüm parasının yok olacağını söyledi.

Ama bir arkadaşını ikna etmeyi başardı, Davinci Jeremie yakın bir dostuna her gün Bitcoin al dediği için bir süre sonra arkadaşı onun ısrarı karşısında pes ediyor. Aldığı Bitcoin’leri uzun süre satmamak üzere saklayan arkadaşı yıllar sonra dostuna teşekkür etmek için 100 Bitcoin hediye etti.

Bitcoin ile kafayı bozan Davinci Jeremie fiyatın çok ucuz olduğunu düşündüğü için oturduğu evi satarak oradan gelen parayı da Bitcoin’e yatırıyor. Hatta karısı onun delirdiğini düşünerek Davinci Jeremie’i boşuyor.

Bitcoin’e deliler gibi inanan ve satmayan Davinci Jeremie yakın gelecekte 1 BTC’nin 1 Milyon dolar olacağına inanıyor. Sadece arkadaşına Bitcoin aldırdığı için kendisine gönderilen 100 Bitcoin bile insanı zengin etmeye yetebilir. Şimdi Davinci Jeremie’in elinde ne kadar Bitcoin olduğunu siz hesap edin.

BitcoinTalk hesabını aktif şekilde kullanan Davinci Jeremie bu üyeliğini 2011 Ağustos’ta açmış. Büyük ihtimalle daha fazla Bitcoin alabileceği insanlarla tanışmak için bu hesabı açtı.

Eğer moralinizi daha fazla bozmak istiyorsanız, davincij15 Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar