X


Bitcoin (BTC) Güncel Destek ve Dirençler! Detaylı Fiyat Görünüm Raporu!

Bitcoin (BTC) için güncel destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
22:31
29 Temmuz 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı anlık olarak Binance borsasında 39.400 dolar seviyelerinde bulunuyor. En yakın destek olan 39.000’e yönünü çeviren Bitcoin kısa süre içinde buraya uğrayabilir. Günlük zirvesi 40.644 olan Bitcoin (BTC) yaklaşık %3 değer kaybetti. Şimdi Bitcoin için iyi ve kötü senaryoları güncel veriler ışığında değerlendirelim.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik

Fiyat günlük grafikte ayı trendi sinyalleri vermeye devam ediyor. Mevcut konsolidasyon modelindeki kanalın üst sınırı aşılamadı. Bitcoin (BTC) 40.600 doların üstünde tutunamadığı için 9 ve 21 günlük hareketli ortalamaya doğru hızla düşebilir. RSI (14) 70 sınırını zorlarken 9 günlük MA’nın kırmızı çizgisi 21 günlük MA yeşil çizgisinin üzerinde çıktı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Güncel direnç seviyesi olarak 44.000 $, 46.000 $, 48.000 $ önemlidir. Aynı şekilde destekler kabaca 36.000 $, 34.000 $, 32.000 $ şeklide yerini koruyor.

Günlük grafik fiyatın 40.000 dolar direnci üzerinde duramadığını açık şekilde gösteriyor. Fiyatın yukarı yönlü hareketine devam edebilmesi için mevcut ivmesi yeterli değil. Bu momentumun toplanabilmesi için fiyat birkaç gün 39.700 dolar altında kalacaktır. Yukarıda belirttiğimiz desteklerin potansiyel dönüş noktaları olacağını bilmek gerekiyor. Fiyat yeterli gücü toplar ve 40,644 üzerinde kalıcı olabilirse 42.000 dolar testine şahit olabiliriz. Bu rakam uzun süredir test edilemiyor.

Fiyatın dün ve bugün daha fazla baskılandığı net biçimde görülüyor. Kanalın üst sınırı aşılmadığı sürece alt desteklerin görülmesi kuvvetle muhtemel. Bununla birlikte yukarı yönlü hareketin başlaması halinde kademeli olarak dirençlerde pozisyon açılabilir.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik

Bitcoin fiyatı 39.700 ara desteğini çok fazla kaybetti. Bu seviyenin altında uzun süre kalan fiyat 39.000 dolar altına düşmediği sürece ciddi bir riskten söz edemeyiz. Yani bu seviyenin korunması halinde 40.644 üzeri yeniden mümkün olabilir.

Güncel fiyat 9 günlük hareketli ortalamanın altına sarktığı için 21 günlük hareketli ortalamanın altına düşebilir. Yukarı yönlü net bir hareketin başladığını söyleyebilmemiz için artık 42.000 testini görmemiz gerekiyor. Fiyat bu seviyelerde bir sürede konsolide olacak ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi konsolide alanın üst çizgisi aşılamadığı sürece yönünü aşağıya çevirecek.

Aşağı yönlü hareketin başlaması halinde 38.000 dolar desteği kolayca test edilecektir. Elbette gelebilecek FUD’ların fiyatı buranın altına itmesi mümkün. Yatırımcıları motive eden en önemli detay ise yakın tarihli yükselişlere nispeten bu sefer hacimli bir atılım gerçekleşti. Yani fiyatın konsolide olması uzun sürse de halen yukarı devam etme ihtimali bulunuyor.

Burada paylaşılan bilgiler genel değerlendirmeler olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir. Son derece riskli olan kripto para piyasalarında yatırım tavsiyeleri ile işlem açmak size ciddi kayıplar yaşatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar