X


Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin 2021 Yılında Ne Bekleniyor? Uzmanlar Yorumladı

Analistlerin 2021 Bitcoin fiyat tahminleri belli oldu.
16:21
3 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı 34.000 doların üzerine çıkarak neredeyse 35.000 dolara yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34.238 dolardan işlem gören BTC, son 7 gün içerisinde %30 artış yakaladı. Analistler ise 2021 yılının ilk çeyreğinde buna benzer hareketler görülebileceğini savunuyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Hedef

Bitcoin fiyatının son dönemdeki yükselişini yorumlayan ünlü kripto para analisti Nik Patel, lider kripto para birimi için 47.000 dolar hedefini verdi. Bitcoin’in 2017 yılındaki döngüye benzer bir şekilde ilerlemesi durumunda 47.000 dolara kadar çıkabileceğini ifade eden analist, bunun hayal olmadığını düşünüyor.

btc

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ünlü yazar ve analist Patel, Bitcoin fiyatının 47.000 dolara kadar çıktıktan sonra hafif bir düzeltme yaşamasını bekliyor. Ancak 2017 yılındaki ralliye bakılırsa BTC fiyatı zirve yaptıktan sonra ufak bir düzeltme yerine çok sert bir çakılma yaşamıştı. Bitcoin fiyatının %39 oranında düşüş yaşamasını beklediğini belirten Patel, bu konuda yanılabilir ve çok daha sert bir düşüş ile sarsılabilir.

Thomas Lee, BTC Fiyat Hedefini Açıkladı

Analist buna ek olarak uzun vadede 360.000 doları hedeflediğini belirtti. Bitcoin’in döngüler halinde hareket ettiğini ifade eden tecrübeli isim, 360.000 dolara ulaşmanın zaman alacağını ancak bunun kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Thomas Lee de benzer bir tahminde bulundu.

Thomas Lee, 2021 yılı bitene kadar Bitcoin fiyatının üç kat artacağını vurguladı. 30.000 doların taban olduğunu belirten analist, yıl sonunda 90.000 dolarlık bir fiyat bekliyor. Lee’nin bu beklentisinin arkasındaki iki önemli unsur ise zayıflayan dolar ile Bitcoin’in genç nesiller tarafından kabulü olarak belirtiliyor.

BTC 100.000 Doları Görebilecek mi?

Bitcoin fiyatının dünya nüfusunun %1’i tarafından kullanılması durumunda bile bunun fiyatının 100.000 dolar üzerine çıkacağını vurgulayan Thomas Lee, bunun çok zor olmadığını belirti. Analistlerin tahminleri buradan da görülebileceği üzere hiç olmadığı kadar olumlu. Bitcoin ise neredeyse aylardır devam eden olumlu hava ile beraber yükselişini sürdürüyor. Bazı analistler ve piyasa uzmanlar ise bu yükseliş havasının illa ki bir yerde bozulması gerektiği kanısında.

Bitcoin yükselişi esnasında ara ara %30’luk düşüşler yaşasa da toparlanmayı başardı. Şimdi bu yükselişin hangi noktaya kadar aralıksız devam edeceği ise bilinmiyor. BTC fiyatının takılacağı ilk direnç ise %30’luk düşüş getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar