X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 30 Ağustos 2021

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatında son durum.
17:29
30 Ağustos 2021

Kripto para piyasası kırmızı bir gün ile seyrini sürdürürken devler küçük çaplı bir geri çekilme yaşadı. Bitcoin (BTC) 49.400 dolara yükselmesinin ardından 47.000 dolarlık fiyat bandına gerilerken Ethereum‘da da benzer hareketler kaydedildi. Ripple (XRP), beklenen evmeyi yakalayamazken 1.10 doların üzerindeki seyrine devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin fiyatı 48.240 dolardan yukarı yönlü hareket edip 50.000 doları zorladı. Ancak BTC yükseliş hareketinin büyük hacimlerle desteklenmemesi boğaların direnç seviyesi denemesinde başarız olmasına neden oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC ayıları alıcıların hamlesine cevap verdi ve fiyatı iki saatlik EMA-55’in altına çekerek lideri geriye itti. Boğaların önümüzdeki seanslarda 50.000 dolar girişimi potansiyel olarak olası görülürken henüz böyle bir hareket gerçekleştirilmedi. Bununla birlikte balinaların Bitcoin birikimi hamlesi, kısa vadede yükseliş beklentisini doğruluyor. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 47.872 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman diliminde 3.259 dolara dokunmasının ardından geri çekilme yaşadı. Ayılar, ETH fiyatını 3.200 dolar altına itmeyi başardı. ETH boğaları, fiyatın iki saatlik EMA-55’in üzerinde bir seviye kazanması adına mücadelesini sürdürüyor ancak henüz başarı kaydedilemedi.

Uzmanlar, Ethereum için kritik seviyeyi 3.300 dolar olarak işaret ediyor. Yükseliş ivmesinin hızlanması için bu seviyenin aşılması şartını koşan analistler, altındaki fiyat hareketlerinin oldukça kritik olduğunu ifade ediyor. Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.177 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Ripple (XRP)

Popüler kripto para XRP, son 24 saatte %1.40 oranın geri çekildi. XRP fiyatı, iki saatlik EMA-55 seviyesinde oldukça dar bir fiyat bandında konsolide oldu. Satıcıların hakimiyetine rağmen parite, ortalama fiyatlar bölgesine kalmaya çalışıyor.

XRP piyasasında satış baskısının artması ihtimalinde 1 dolarlık psikolojik seviyeye kadar düşüşler görülebilir. XRP fiyatı, 1.11 dolarda seyrini sürdürüyor. Genel piyasa trendini izleyen XRP, momentum eksikliği dolayısıyla son günlerde beklentilerin altında kalmıştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar